Wiceministrowie spraw zagranicznych Rosji i Polski, Władimir Titow i Henryk Litwin opowiedzieli się w poniedziałek za kontynuowaniem przez organy śledcze obu krajów ścisłej współpracy przy badaniu przyczyn katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.
Poinformowało o tym MSZ Rosji, według którego był to jeden z tematów rosyjsko-polskich konsultacji, jakie pod przewodnictwem Titowa i Litwina odbyły się w poniedziałek w Moskwie.
Rosyjskie MSZ podało, że "omówiono podstawowe mechanizmy dwustronnego współdziałania, a także stan i perspektywy współpracy handlowo-gospodarczej, kulturalno-humanitarnej i młodzieżowej".
"Szczególną uwagę poświęcono dalszemu doskonaleniu traktatowo-prawnej bazy dwustronnych relacji, w tym kwestii jak najszybszego podpisania międzyrządowej umowy o małym ruchu granicznym, wprowadzającej tryb bezwizowy przy wzajemnych podróżach mieszkańców obwodu kaliningradzkiego i ościennych regionów Polski" - przekazał rosyjski resort spraw zagranicznych.
"W związku z trwającym w Rosji i Polsce badaniem przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 10 kwietnia ubiegłego roku potwierdzono gotowość obu stron do kontynuowania ścisłej współpracy po linii organów śledczych dwóch krajów" - dodało MSZ Rosji.
Rosyjski resort dyplomacji podał również, że przedyskutowano też "aktualne problemy międzynarodowego porządku dziennego".
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.