Katolickie Centrum Medyczne Zmartwychwstania w Chicago, we współpracy z dwoma zrzeszeniami broniącymi poczętego życia, jest pierwszą placówką medyczną w Stanach Zjednoczonych, która zaadoptowała tzw. „Projekt Betlejemski”. Jest to specjalny program pomocy kobietom decydującym się na rezygnację z aborcji za pomocą pigułek chemicznych w trzecim miesiącu ciąży.
„Projekt Betlejemski” to inicjatywa katolickiego szpitala w Chicago mająca na celu pomoc matkom, które po przybyciu do szpitala w celu przerwania ciąży rezygnują jednak z wykonania aborcji. Nawiązanie do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa, przypomina o potrzebie troski o każde dziecko od chwili jego poczęcia.
Dzięki zaangażowaniu personelu medycznego i wolontariuszy udało się uratować w ostatnich miesiącach życie trzech poczętych dzieci. Ich matki zrezygnowały z zastosowania aborcyjnych pigułek i zdecydowały się na zaproponowaną terapię.
Aktywiści Ligi Walki o Prawo do Życia wyrazili gotowość pomocy w realizacji ich inicjatywy każdemu innemu szpitalowi. Uczestnicy akcji ratowania życia pod hasłem „Projekt Betlejemski” są zaangażowani we wdrażanie jej w kolejnych pięciu szpitalach.
Amerykańskie szpitale katolickie stały się obiektem krytyki i uważnej obserwacji po tym jak w grudniu 2010 r. biskup Phoenix zabronił używania określenia „katolicki” jednemu z nich, gdzie lekarze dokonali przerwania ciąży zagrażającej, według nich, życiu matki.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.