Pojednanie jest możliwe, będzie ono zadaniem głównie młodych pokoleń i one w to wierzą – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskich jeden z wodzów indiańskich w Kanadzie Wilton Littlechild. Papieską wizytę opisał w kategoriach wielkiego błogosławieństwa dla jego ludu.
Zdaniem indiańskiego wodza słowa i gesty Ojca Świętego pomogą przyszłym pokoleniom w urzeczywistnieniu prawdziwego pojednania. Jak podkreślił, 70 proc. młodych z ludów tubylczych jest przekonana, że stanie się to jeszcze za ich życia.
Kilka ujęć z pielgrzymki w Kanadzie. pic.twitter.com/ubWg7zTfRM
— Radio Watykańskie 🇻🇦 (@rwatykanskie) 27 lipca 2022
„Myślę, że wizyta Papieża jest ważnym, bardzo ważnym krokiem na tej drodze zainicjowanej wiele lat temu. Dzięki temu zostaliśmy włączeni w proces pojednania. To będzie kolejny krok po tej wizycie. Teraz naszym zadaniem jest spotykać się, współpracować, iść razem w kierunku pokoju i sprawiedliwości, oraz pojednania. Jeśli chodzi o przyszłość, to myślimy o młodych. Oni chcą przyszłości, która będzie pełna nadziei. Mam nadzieję, że osiągną to dzięki pojednaniu. (…) Wizyta Papieża jest błogosławieństwem, prawdziwym błogosławieństwem. Przede wszystkim to, że przybył na mą rodzimą ziemię. Nie spodziewałem się tego. Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Jego słowa były uzdrawiające dla nas wszystkich“ - powiedział papieskiej rozgłośni Wilton Littlechild.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.