Koncert w wykonaniu aktorów, wokalistów i muzyków zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” odbędzie się w kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie w piątek, 12 sierpnia, początek o godz. 19:00 (po mszy św. o godz. 18:00).
W imieniu Starosty Wołomińskiego, Programu Niepodległa, Stowarzyszenia WEST, Proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie oraz zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” pragniemy Państwa serdecznie zaprosić na wydarzenie pt. „W obronie Niepodległości - koncert pieśni legionowych i ułańskich z okazji 102. rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej". Partnerami medialnymi wydarzenia są: Gość Niedzielny, Życie powiatu na Mazowszu, Wieści Podwarszawskie, Kurier W, Moja Gazeta Regionalna, portal wwl24 oraz Radio Fama.
Koncert w wykonaniu aktorów, wokalistów i muzyków zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” odbędzie się w kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie w piątek, 12 sierpnia, początek o godz. 19:00 (po mszy św. o godz. 18:00). Wstęp na wydarzenie jest wolny choć liczba uczestników wydarzenia może zostać ograniczona w przypadku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.
Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” to grupa wokalistów oraz śpiewających aktorów,występujących wraz z instrumentalistami. Formacja powstała w Warszawie, w 2012 r. – i w tym roku obchodzi swoje 10-lecie.Domeną zespołu są właśnie programy koncertów o charakterze rocznicowym i historycznym – „Sonanto” prezentuje je w Warszawie, całej Polsce, a także poza jej granicami. Tej tematyce był także poświęcony pierwszy album zespołu - pt. „Od Legionów do wolnej Polski - muzyczna opowieść”, dostępny zarówno u dystrybutorów internetowych, jak i tradycyjnie po każdym koncercie. Wybrane utwory z tej płyty publiczność usłyszy w Wołominie.
Program koncertu pieśni legionowych i ułańskich będzie nawiązywać zarówno do polskiej walki o niepodległość i granice odrodzonego państwa polskiego, przechodząc następnie do głównego tematu - wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 i jej kluczowego starcia, czyli Bitwy Warszawskiej. W repertuarze pojawią się liczne pieśni i piosenki żołnierskie, powstałe również w Dwudziestoleciu Międzywojennym. W programie obok żywiołowych i pełnych humoru pieśni i piosenek żołnierskich oraz ułańskich publiczność znajdzie także liryczne oraz refleksyjne utwory poświęcone wydarzeniom z tamtych lat. W wokalno-aktorskich aranżacjach zostaną zaprezentowane utwory ówczesnych żołnierzy poetów - takich jak Bolesław Wieniawa-Długoszowski (ukochany adiutant Marszałka Piłsudskiego), Krzysztof Deszczyński,Władysław Jeziorski, Józef Relidzyński, Józef Mączka, czy Eugeniusz Małaczewski, jak i współczesnych twórców - Jacka Cygana, Wojciecha Kejne, Krzesimira Dębskiego, czy Włodzimierza Korcza.
Koncert wzbogaci narracja konferansjera, która będzie ciekawą lekcją historii.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z filmowym zwiastunem koncertu dostępnym na stronie Powiatu Wołomińskiego, Stowarzyszenia WEST i partnerów medialnych..
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.