64 proc. badanych oceniło negatywnie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie przychodzą na rozprawy; ich postawę popiera 11 proc. ankietowanych - wynika z opublikowanego w środę sondażu Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.
W środę na portalu wPolityce.pl opublikowano sondaż Social Changes, w którym zapytano ankietowanych jak oceniają fakt, że niektórzy sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie podejmują swoich obowiązków i nie biorą udziału w rozprawach, do których są wyznaczeni.
"Aż 64 proc. badanych odpowiedziało +zdecydowanie negatywnie+ lub +raczej negatywnie+. Postawę +sędziów buntowników+ popiera 11 proc. badanych. 25 proc. nie ma zdania w tej sprawie" - podkreślono.
Na pytanie "Co powinni według Pani/Pana zrobić sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, którzy nie podejmują swoich obowiązków i nie biorą udziału w rozprawach, do których zostali wyznaczeni?" aż 64 proc. badanych wskazało, że "powinni oni zrezygnować z zajmowanych stanowisk".
"Zdaniem 11 proc. badanych, +powinni pozostać na swoich stanowiskach+. 25 proc. wybrało odpowiedź +trudno powiedzieć+" - czytamy.
Sondaż Social Changes został zrealizowany metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 19 do 22 maja 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=2099 osób.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.