Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau będzie towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w spotkaniu państw członkowskich NATO w Wilnie 11-12 lipca - poinformowało MSZ. Tematami rozmów mają być m.in.: agresja Rosji przeciw Ukrainie i adaptacja NATO do aktualnych zagrożeń.
Szczyt NATO odbędzie się w dniach 11-12 lipca w stolicy Litwy, Wilnie.
"Minister Rau będzie towarzyszył Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie w spotkaniu państw członkowskich NATO w Wilnie" - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie internetowej.
MSZ podało, iż kluczowymi tematami rozmów podczas spotkania w Wilnie będą m.in.: "agresja Rosji przeciw Ukrainie, bieżące wsparcie dla Kijowa i długoterminowa adaptacja NATO do aktualnych zagrożeń i wyzwań".
Program szczytu - jak dodano - przewiduje także spotkania w gronie samych sojuszników, jak i z krajami partnerskimi NATO.
Kancelaria Prezydenta RP informowała w sobotę, że prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Korhauser-Dudą wezmą udział w spotkaniu przywódców państw i rządów krajów członkowskich NATO w Wilnie. We wtorek - według zapowiedzi - prezydent przyjedzie do centrum kongresowego Litexpo - miejsca szczytu, gdzie wczesnym popołudniem czasu lokalnego prezydentów i premierów powitają sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Litwy Gitanas Nauseda.
Prezydent RP weźmie udział w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej z udziałem premiera Szwecji Ulfa Kristerssona. Tego dnia spotka się także z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem.
W środę rano Andrzej Duda będzie uczestniczył w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej z udziałem zaproszonych partnerów NATO. Tego dnia spotka się także z premierem Słowenii Robertem Golobem i prezydentem Finlandii Saulim Niinisto. Weźmie także udział w posiedzeniu Rady NATO-Ukraina na szczeblu głów państw i szefów rządów z udziałem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.