Diakonia Misyjna zaprasza dzisiaj do wspólnej modlitwy za Chińczyków. Czuwania w intencji Kościoła w Chinach odbędą się: w Warszawie w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu o godz. 18.30, w Poznaniu w kościele Najświętszego Zbawiciela o godz. 19, a w Łodzi w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 19.00.
Dziś obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach. Został on ustanowiony w 2007 roku przez papieża Benedykta XVI i przypada w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej w chińskim sanktuarium maryjnym w Sheshan koło Szanghaju. Dlatego Diakonia Misyjna zaprasza dzisiaj do wspólnej modlitwy za Chińczyków. Czuwania w intencji Kościoła w Chinach odbędą się: w Warszawie w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu o godz. 18.30, w Poznaniu w kościele Najświętszego Zbawiciela o godz. 19, a w Łodzi w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 19.00.
- Módlmy się intensywnie wszyscy razem za ten Kościół, ufając, że przez nasze modlitwy możemy uczynić dla niego coś bardzo realnego – apelował Benedykt XVI podczas środowej audiencji. Oazowicze wierzą, że dzięki modlitwie będzie możliwe bardzo konkretne dzieło: przyjazd Chińczyków na rekolekcje do Polski. Ruch Światło-Życie od kilku lat jest szczególnie związany z Kościołem w Chinach. W najbliższe wakacje po raz trzeci będzie gościł na rekolekcjach oazowych młodzież z diecezji Handan, a w tym rok dołączy do nich także kolejna grupa studentów. - Wciąż brakuje nam 19 tys. złotych, ale wierzymy, że Maryja, która jest Wspomożycielką Wiernych zaopiekuje się naszymi przyjaciółmi z Chin i będą mogli przyjechać do Polski.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.