Poznań: Od soboty Jarmark Świętojański

Koncerty i spektakle a także oferta kupców i rzemieślników złożą się na rozpoczynający się w sobotę 4 czerwca w Poznaniu 36. Jarmark Świętojański.

Na płycie Starego Rynku w Poznaniu produkty regionalne i wyroby rękodzielnicze zaprezentuje ok. 150 wystawców. "Współpracujemy z wystawcami z Litwy i z Łotwy, oni także przywiozą rękodzieło i wyroby rzemieślnicze. Staramy się, by na Jarmarku Świętojańskim można było kupić produkty, które nie są dostępne na co dzień, i tradycyjne wyroby, które nie są spotykane w innych rejonach kraju" - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Joanna Przygońska z Centrum Kultury Zamek.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, podczas tegorocznego jarmarku szczególnie promowane będą gminy Wielkopolski. Na Starym Rynku powstanie zostanie "Uliczka Wielkopolska", i właśnie na niej zaprezentują się gminy z regionu.

Jedną ze szczególnie lubianych przez poznaniaków i gości imprez jest organizowany podczas jarmarku targ staroci.

Do Poznania przyjadą też wystawcy z Litwy i Łotwy, którzy przedstawią swoje będą wyroby rękodzielnicze.

Jarmark ma oprawę artystyczną; odbędą się koncerty i występy teatrów ulicznych. Na scenie usytuowanej na rynku przez cały tydzień występować będą wykonawcy oraz zespoły rockowe, hip-hopowe jazzowe, reggae i muzyki alternatywnej, wśród nich m.in. Muchy, AbradAb, Propabanda i Prochy. Przygotowano też występy teatrów ulicznych.

W trakcie Jarmarku trwać będą również koncerty festiwalowe II Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru, w ramach którego zaprezentują się m.in. zespoły z Polski a także z Bułgarii i Indii.

W najbliższy weekend w stolicy Wielkopolski zaplanowano również akcję "Poznań za pół ceny". W około 150 punktach będzie można zjeść, wypić i przespać się płacąc 50 proc. mniej.

Jarmark potrwa do 12 czerwca.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  12°C Sobota
  wieczór
  9°C Niedziela
  noc
  5°C Niedziela
  rano
  12°C Niedziela
  dzień
  wiecej »