Zakopiańskie Lato Teatralne

Każde miasto chce przyciągnąć w letnim sezonie wakacyjnym jak najwięcej turystów. Nawet jeśli jest ono samo w sobie atrakcyjne, jego władze starają się z roku na rok poszerzać ofertę kulturalną, nie mówiąc już o hotelowej i gastronomicznej. Do tej rywalizacji od trzech lat skutecznie włącza się także Zakopane

Niecodzienne i niekonwencjonalne spektakle inspirowane klimatem przedwojennej stolicy Podtatrzta w wykonaniu teatrów offowych będzie można oglądać od najbliższego piątku przez trzy kolejne weekendy na Krupówkach. Rusza bowiem 4. Zakopiańskie Lato Teatralne. Rozrywkowe spektakle prezentowane na jednym z najsłynniejszych w Polsce wakacyjnych deptaków przeniosą widzów w magiczny klimat z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

- Inspiracją 4. Zakopiańskiego Lata Teatralnego jest życie artystyczne i towarzyskie Zakopanego z lat 1918 - 1939, kiedy to ta malownicza górska miejscowość była Mekką wszelkiej maści artystów, szarlatanów i poszukiwaczy mocnych wrażeń - powiedział Polskiej Agencji Prasowej kierownik artystyczny cyklu imprez Bartłomiej Piotrowski. W tym roku mają one przybrać formę "fajfów na Krupówkach". - Formuła ta nawiązuje do przedwojennego, uzdrowiskowego klimatu Zakopanego, kiedy to popołudniami kuracjusze umawiali się na herbatę na Krupówkach - wyjaśnił Piotrowski.

"Organizatorzy chcą, aby Zakopiańskie Lato Teatralne stworzyło nowy, inny niż dotychczasowy wizerunek Krupówek - najpopularniejszej ulicy w Polsce, poprzez prezentację niekonwencjonalnych teatrów, które ze sztuką wychodzą bezpośrednio do widza, na ulicę, w plener i do miejsc, które w Zakopanem do tej pory raczej nie były kojarzone z działalnością teatralną" - czytamy w depeszy PAP.

Jak powiedział Piotrowski, "teatr offowy to taki, który pracuje z dala od głównego nurtu życia teatralnego, często poszukuje nowych form w swoich spektaklach, stosuje nowe środki wyrazu i eksperymenty inscenizacyjne". Oprócz sceny przy "oczku wodnym" na Krupówkach, przedstawienia odbywać się będą na położonym nieopodal placu Niepodległości, gdzie prezentowane będą najważniejsze i największe pod względem inscenizacyjnym spektakle, jak również w kawiarniach, na tarasach znanych i prestiżowych hoteli, a nawet w prywatnych podwórkach i ogrodach, które na chwilę zamienią się w teatr czy kino pod chmurką.

Impreza rozpocznie się w piątek spektaklem komediowym pt. "Szołbiznes po Polsku" zaprezentownym przez Teatr Jednorazowego Użytku z Krakowa, a zakończy 30 lipca przedstawieniem-niespodzianką o tytule "Pejzaż z artystą w tle" w wykonaniu trzech teatrów: Off Tatrzańskiego z Zakopanego, On Off z Krakowa i Granica z Krakowa. Organizatorem Zakopiańskiego Lata Teatralnego są Biuro Promocji Zakopanego i Teatr Off Tatrzański.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TEATR, ZAKOPANE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
7°C Piątek
rano
9°C Piątek
dzień
10°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
wiecej »