Tour de Pologne - Kittel po raz trzeci

- Marcel Kittel z grupy Skil-Shimano wygrał w Katowicach trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne i utrzymał żółtą koszulkę lidera. Niemiecki zawodnik jest do tej pory niepokonany na polskich szosach.

Na drugim miejscu uplasował się Francuz Romain Feillu (Vacansoleil), a na trzecim Duńczyk Jonas Joergensen (Saxo Bank). Najlepszy z Polaków - Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) był 19.

<PRE> Wyniki 3. etapu, Będzin - Katowice (135,7 km):

1. Marcel Kittel (Niemcy/Skil-Shimano) - 3:38.35 2. Romain Feillu (Franacja/Vacansoleil) 3. Jonas Joergensen (Dania/Saxo Bank) 4. Giacomo Nizzolo (Włochy/Leopard) 5. Adam Blythe (W.Brytania/Omega Pharma-Lotto) 6. Alexander Kristoff (Norwegia/BMC Racing) 7. Tom Boonen (Belgia/Quickstep) 8. Marco Marcato (Włochy/Vacansoleil) 9. John Degenkolb (Niemcy/HTC-Highroad) 10. Michael Matthews (Australia/Rabobank) ten sam czas ... 19. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 20. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 22. Rafał Majka (Saxo Bank) 24. Maciej Paterski (Liquigas) 25. Michał Podlaski (reprezentacja Polski) 36. Jarosław Marycz (Saxo Bank) 47. Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) 66. Bartosz Huzarski (reprezentacja Polski) 67. Michał Gołaś (Vacansoleil) 80. Paweł Bernas (reprezentacja Polski) 83. Maciej Bodnar (Liquigas) 108. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 118. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) 119. Adrian Kurek (reprezentacja Polski) 131. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) ten sam czas 139. Paweł Cieślik (reprezentacja Polski) strata 20 s 146. Jarosław Dąbrowski (reprezentacja Polski) 44 147. Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) 56 154. Kamil Gradek (reprezentacja Polski) 1.14 162. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 1.49 169. Piotr Gawroński (reprezentacja Polski) 4.27

klasyfikacja generalna:

1. Marcel Kittel (Niemcy/Skil-Shimano) - 8:55.00 2. Adrian Kurek (reprezentacja Polski) strata 17 s 3. Gianluca Maggiore (Włochy/De Rosa) 22 4. Romain Feillu (Franacja/Vacansoleil) 24 5. Heinrich Haussler (Australia/Garmin-Cervelo) 6. Alexander Kristoff (Norwegia/BMC) ten sam czas 7. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 25 8. Francesco Chicchi (Włochy/Quick Step) 26 9. Jonas Joergensen (Dania/Saxo Bank) 10. Fabio Piscopiello (Włochy/De Rosa) ten sam czas ... 25. Tomasz Marczyński (Polska/CCC Polsat Polkowice) 30 28. Michał Podlaski (reprezentacja Polski) 39. Rafał Majka (Saxo Bank) 46. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 55. Maciej Bodnar (Liquigas) 56. Michał Gołaś (Vacansoleil) 57. Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) 61. Maciej Paterski (Liquigas) 66. Bartosz Huzarski (reprezentacja Polski) 105. Paweł Bernas (reprezentacja Polski) 119. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) 133. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) ten sam czas 136. Jarosław Marycz (Saxo Bank) 45 139. Paweł Cieślik (reprezentacja Polski) 50 144. Jarosław Dąbrowski (reprezentacja Polski) 1.14 145. Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) 1.26 151. Kamil Gradek (reprezentacja Polski) 1.44 160. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 2.16 166. Piotr Gawroński (reprezentacja Polski) 4.57

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
30°C Wtorek
wieczór
25°C Środa
noc
21°C Środa
rano
29°C Środa
dzień
wiecej »