Projekt Festiwalu „Muzyka w Starym Opactwie” zainspirowany został niezwykłym klimatem i charyzmatem Opactwa Cystersów w Wąchocku.
Festiwal „Muzyka w Starym Opactwie” stanie się impreza cykliczną o międzynarodowym zasięgu. Mury opactwa cystersów w Wąchocku rozbrzmiewać będą muzyką najznakomitszych twórców dzieł świeckich i sakralnych w wykonaniu artystów o światowej renomie. Dzieła tam prezentowane pod hasłem "Od Corellego do Mozarta" stanowią tematyczną całość.
Inauguracyjny koncert Festiwalu „Muzyka w Starym Opactwie” odbędzie się 24 sierpnia w kościele klasztornym Opactwa Cystersów w Wąchocku. Festiwalową orkiestrę, a będzie nim orkiestra kameralna "Concerto Avenna", poprowadzi Andrzej Mysiński, dyrektor artystyczny festiwalu.
Narody, nawet te najmniejsze i najsłabsze muszą być szanowane.
Wezwał ich do budowania świata, w którym władza poddana jest sumieniu.
Naruszenie nietykalności cielesnej uczestników programu Erasmus+.