Starsi Panowie w Och-Teatrze

"Zimy Żal - czyli Piosenki Starszych Panów" będzie można usłyszeć we wrześniu i październiku w warszawskim Och-Teatrze. W spektaklu Magdy Umer znane i lubiane utwory Przybory i Wasowskiego wykonają Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Maciej Stuhr.

Spektakl "Zimy Żal - czyli Piosenki Starszych Panów" to fragmenty przedstawienia z 1989 roku, według scenariusza i w reżyserii Magdy Umer, które miało swoją premierę podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

"To są najpiękniejsze piosenki z repertuaru Starszych Panów. Są piękne, mądre, dowcipne, wiecznie aktualne. Jeżeli są jeszcze ludzie, którzy ich nie znają, to ważne, żeby je poznali, bo dzięki nim będą lepszymi i wrażliwszymi ludźmi" - powiedziała Umer.

Magda Umer od 20 lat jeździ po świecie z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. Ponad 20 lat temu w spektaklu wziął udział Jeremi Przybora, a towarzyszyło mu grono młodych artystów - Janusz Józefowicz, Ewa Dałkowska, Adrianna Biedrzyńska, Maria Pakulnis oraz 9-osobowa grupa muzyków pod kierunkiem Wojciecha Borkowskiego.

"To było ogromne, wieloosobowe przedsięwzięcie. Ale w tym kraju, nawet w ustroju kapitalistycznym, niestety nikt nie ma pieniędzy na to, aby zaprosić tak kosztowany skład i zespół. Zrobiło się nam żal tego spektaklu i postanowiliśmy zrobić skróconą wersję. Ja opowiadam o tym przedstawieniu, a piosenki sobie żyją i mam nadzieję, że są dobrze przez nas zaśpiewane" - powiedziała PAP Life Magda Umer.

Skróconą wersję przedstawienia Umer gra już ponad dwie dekady. "Jeździmy po Polsce i po świecie. Niejednokrotnie graliśmy dla Polonii. Teraz, po prawie 15 latach, zaśpiewamy w Warszawie" - powiedziała Umer i dodała, że nie jest w stanie wymienić piosenek, które są w repertuarze spektaklu. "Szybciej byłoby gdybym powiedziała, jakich nie ma, niż jakie są" - dodała.

Piosenki Kabaretu Starszych Panów śpiewają: Magda Umer, Zbigniew Zamachowski i Piotr Machalica. Od niedawna jest też z nimi Maciej Stuhr. "Kiedyś nagle Zbyszek Zamachowski nie mógł wystąpić i Maciek zrobił za niego zastępstwo. To był bohaterski wyczyn, ponieważ w bardzo krótkim czasie opanował wszystkie piosenki. Maciek jest inteligentem i dobrze wie, jaką wartość mają te piosenki. Dlatego wtedy podjął się tego zadania i od tamtej pory gra z nami na zmianę ze Zbyszkiem Zamachowskim" - powiedziała PAP Magda Umer.

"Zimy Żal - czyli Piosenki Starszych Panów" będzie można usłyszeć w warszawskim Och-Teatrze już od 5 do 8 września oraz 4 i 5 października.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  wiecej »