Filmy, wojny i rozróby

30 września do kin trafi najnowsze dzieło Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska 3D". Jednak zanim to nastąpi, w księgarniach pojawi się wywiad-rzeka z "hetmanem" polskiego kina - "Filmy, wojny i rozróby".

Wywiad z Jerzym Hoffmanem - "Filmy, wojny i rozróby" opatrzony jest licznymi zdjęciami. Biograficznej rozmowie prowadzonej przez dziennikarza i filmoznawcę Stanisława Zawiślińskiego towarzyszą wspomnienia przyjaciół reżysera.

"Złożyło się tak, że żyłem w dość burzliwym okresie. Będę opowiadał trochę o życiu, trochę powspominam plany filmowe i spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi. Odbyliśmy z panem Zawiślińskim cykl długich rozmów. Bardzo się cieszę, że taka książka powstała. Znam autora, mam do niego zaufanie i wiem, że potrafi być zarówno głęboko wnikliwy jak i dowcipny. Ponieważ w życiu wszystko chodzi w parze - śmiech i łzy, drwina i rozpacz, więc myślę, że książka spodoba się czytelnikom" - powiedział PAP Life Jerzy Hoffman.

Książka Zawiślińskiego to szczera rozmowa z reżyserem i jego "portret zwielokrotniony". Pełen zabawnych historyjek i anegdot, opisów dramatycznych przeżyć na Syberii, gdzie reżyser przymusowo spędził 5 lat dzieciństwa.

Hoffman przypomina swoją burzliwą młodość, studia spędzone w moskiewskiej szkole filmowej i czasy PRL. Opowiada o swoich przyjaźniach, np. z legendarnym bardem Włodzimierzem Wysockim, i portretuje znajomych - Andrzeja Munka, Jerzego Bossaka, Aleksandra Forda.

Książkę rozpoczyna jednak nie powrót do przeszłości, ale rozmowa na temat przygotowań i pracy na planie najnowszego dzieła Hoffmana - pierwszego polskiego filmu fabularnego w technologii 3D "1920. Bitwa Warszawska".

W książce "Filmy, wojny i rozróby" czytelnik znajdzie dziesiątki po raz pierwszy publikowanych zdjęć ze zbiorów Filmoteki Narodowej i prywatnych, a także listy i dokumenty z archiwum reżysera.

Ilustracjom towarzyszą wspomnienia współpracowników, znajomych i przyjaciół Jerzego Hoffmana m.in. Jerzego Bekkera, Andrzeja Kotkowskiego, Krzesimira Dębskiego, Andrzeja Komorowskiego czy też znanego kardiologa prof. Adama Torbickiego.

"Filmy, wojny i rozróby. Rozmowy z Jerzym Hoffmanem" autorstwa Stanisława Zawiślińskiego wydało Wydawnictwo Skorpion przy współpracy Forum Film Poland.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  15°C Poniedziałek
  wieczór
  11°C Wtorek
  noc
  8°C Wtorek
  rano
  12°C Wtorek
  dzień
  wiecej »