Benedykt XVI dziękuje Polakom

Ojciec Święty podziękował Polakom za modlitwy w intencji jego pielgrzymki do Niemiec, a szczególnie tym, którzy brali w niej aktywny udział, byli obecni w Berlinie, Erfurcie, Fryburgu, jednocząc się z Niemcami i ubogacając świadectwem wiary.

Swoją katechezę papież poświęcił zakończonej w niedzielę pielgrzymce do swej ojczyzny. Na placu św. Piotra zgromadziło się kilkanaście tysięcy wiernych.

Witając Polaków Benedykt XVI powiedział:
„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Dziękuję Wam za modlitewne wsparcie podczas mojej wizyty w rodzinnych Niemczech. Dziękuję również tym wszystkim Polakom, którzy byli obecni w Berlinie, Erfurcie, Fryburgu i innych miejscach, jednocząc się z braćmi Niemcami i ubogacając się wzajemnie świadectwem wiary. Niech Bóg wam błogosławi!”
Papieską katechezę streścił ks. prał. Paweł Ptasznik z watykańskiego Sekretariatu Stanu:
„W dzisiejszej katechezie Ojciec Święty podsumował swoją pielgrzymkę do Niemiec. Jak wiadomo, objęła ona Berlin, Erfurt, Eichsfeld i Fryburg. Papież wyraził wdzięczność Bogu, za to, że mógł spotkać się z wiernymi, mówić o Bogu, razem modlić się i umacniać w wierze. Hasłem tej wizyty było stwierdzenie: ‘Tam, gdzie jest Bóg, jest przyszłość’. To było wielkie święto wiary. Ojciec Święty dziękował dziś także ludziom za gorące przyjęcie i okazywane uczucia. Słowa podziękowania skierował do Biskupów, których diecezje nawiedził, do władz federalnych i lokalnych oraz do organizatorów tej pielgrzymki.”
W Berlinie Papież miał możliwość przemawiać do polityków zgromadzonych w Parlamencie, przedstawiając podstawy prawa i wolnego Państwa. Spotkał się ze wspólnotami żydowskimi i członkami wspólnoty muzułmańskiej. W Erfurcie miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne z ewangelikami a we Fryburgu z prawosławnymi. Odbyły się też spotkania z młodzieżą, z seminarzystami, ze świeckimi zaangażowanymi w życie Kościoła i społeczeństwa. Każdego dnia Ojciec Święty sprawował Msze św. z udziałem tysięcy wiernych. Nie brakowało tam również wiernych z Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BENEDYKT XVI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
30°C Wtorek
dzień
30°C Wtorek
wieczór
24°C Środa
noc
19°C Środa
rano
wiecej »