Kard. Grocholewski gratuluje abpowi Skworcowi

Serdeczne gratulacje nowemu metropolicie katowickiemu, abp. Wiktorowi Skworcowi przekazał prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, kard. Zenon Grocholewski.

Polski purpurat kurialny podkreśla gorliwość duszpasterską dotychczasowego biskupa tarnowskiego i wyraża uznanie dla jego troski o dobro duchowe i dziedzictwo tej diecezji. Życzy, aby dotychczasowe doświadczenia były skutecznie wykorzystane i przyniosły oczekiwany owoc dla dobra Kościoła Katowickiego.

Poniżej zamieszczamy przesłanie kard. Grocholewskiego do abp Skworca:

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Arcybiskupie,

Z radością przyjąłem informację o nominacji na Arcybiskupa Metropolitę Katowickiego. Z tej racji jest mi niezwykle miło w duchu braterskiej jedności przesłać serdeczne gratulacje
i życzenia.

Lata dotychczasowej posługi biskupiej zostały związane z Diecezją Tarnowską, która znana jest w świecie z wyjątkowej liczby powołań kapłańskich i zakonnych, z wielu misjonarzy oraz z pobożności Ludu Bożego. Przez ponad trzynaście lat ofiarnie posługiwał Ksiądz Arcybiskup na ziemi Świętych i Błogosławionych nie szczędząc siebie, by troszczyć się nie tylko o sprawy duchowe swoich wiernych, ale także rozwijając różne formy pomocy materialnej w duchu szeroko rozumianej chrześcijańskiej miłości caritas. Jako gorliwy pasterz, szanując tradycję, a zarazem otwarty na współczesność, prowadził Ksiądz Arcybiskup Kościół Tarnowski dbając się o Jego dobro i piękno. Osobiście jestem wdzięczny Ekscelencji za możliwość spotkania z duchowym bogactwem oraz dziedzictwem tej diecezji, podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale Teologicznym w 2008 r.

Szczerze gratulując nominacji, życzę, aby pasterska misja realizowana była zgodnie z zawołaniem biskupim: In Spiritu Sancto – w Duchu Świętym, słuchając Jego natchnień oraz impulsów w mocy obfitości Jego darów. Niech biskupie doświadczenia zdobyte w Diecezji Tarnowskiej zostaną skutecznie wykorzystane i przyniosą oczekiwany owoc dla dobra Kościoła Katowickiego.

Bogu na modlitwie powierzam pasterską posługę w Metropolii Katowickiej, niech ubogaca ona powierzonych wiernych i pomaga im wzrastać w łasce i świętości. Raz jeszcze gratulując, łączę serdeczne pozdrowienia w Panu

Zenon Kardynał Grocholewski
Watykan, dn. 29 października 2011 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
21°C Piątek
rano
29°C Piątek
dzień
30°C Piątek
wieczór
26°C Sobota
noc
wiecej »