Komentarze 32
 • tomak
  17.08.2019 11:22
  Mądry, potrzebny artykuł Księdza Horaka. Chwała jego ojcu i braciom ojca, że bronili ojczyzny i za nią umierali. Dziś sobie wygodnie (jak długo?) żyjemy w swoim kraju, ciesząc się całkiem dużą wolnością. Dodałbym dwie rzeczy do pięknej wypowiedzi Księdza Horaka: w 1920 r. "cud nad Wisłą" to faktycznie interwencja Matki Bożej, to Ona przegoniła bolszewików spod Warszawy (o tym trzeba absolutnie pamiętać, to obowiązek katolików w Polsce). Druga rzecz: nie damy rady obronić ojczyzny sami bez pomocy Jezusa Chrystusa. Dlatego PILNIE jest potrzebna Intronizacja Pana Jezusa Chrystusa jako Króla Polski przez najwyższe władze kościelne i państwowe. Z tym nie można zwlekać. Apel do naszych biskupów: będziecie winni kary wiecznej, jeśli tego nie uczynicie. To wasze najważniejsze zadanie na chwilę obecną. Nie ma ważniejszego.
  • Gość
   17.08.2019 15:29
   Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę (J 6, 15)
   • tomak
    17.08.2019 16:33
    Nie wystarczy czytać Pismo Święte, trzeba je jeszcze rozumieć. Żydzi chcieli uczynić pana Jezusa normalnym ZIEMSKIM królem, widząc w Nim przywódcę, który potrafi zmobilizować naród i wypędzić Rzymian. Widzieli w Nim tylko człowieka, który nadaje się na politycznego przywódcę. To było płaskie, czysto ziemskie rozumienie Jego misji. Jezus Chrystus jest Boskim Królem, Królem królów, który poprzez wiernych Mu ludzi pragnie rządzić nie tylko jednostkami, ale całymi narodami, pod warunkiem, że one poprzez swych przedstawicieli publicznie uznają Jego panowanie. Dlatego nie należy utożsamiać Jego Boskiego panowania w danym narodzie z panowaniem takim, jakiego chcieli Żydzi. To są dwie RÓŻNE rzeczy.
   • zapytanie
    17.08.2019 17:16
    Jakiego "pana Jezusa" ? Co to słownictwo? pan z małej litery to może być pan Nowak czy Kowalski. "będziecie winni kary wiecznej" na jakiej zasadzie ? Gdzie Chrystus coś takiego powiedział?
  • Katolik k
   17.08.2019 18:05
   Kol 1 ..."Bo wszystko przez Niego i dla Niego stworzone"... widzisz niedorzecznosc intronizacji wobec tych slow?Co mielibysmy wlascicielowi wszystkiego dac skoro nic nie jest nasza wlasnoscia a wszystko jego? Gdy pukal do granic nalezalo go goscinnie przyjac.Teraz to nawet juz nawet nie wypada.
   • Gość
    17.08.2019 21:15
    "pukal do granic", "katolik" znowu swoje o "uchodźcach"
   • Katolik k
    18.08.2019 07:31
    gdybys kiedykolwiek Ewangelie przeczytal wiedzialbys,ze jesli w bliznim Boga nie dostrzezesz nie znajdziesz go wcale.
   • zapytanie
    18.08.2019 15:16
    Co to znaczy "gdybys kiedykolwiek Ewangelie przeczytal" ? Co takiego o mnie wiesz, że mnie tak pouczasz? Z czyjego upoważnienia ?
 • tomak
  17.08.2019 18:24
  @ zapytanie Pan Jezus Chrystus (ja zawsze piszę z dużej litery) dał takie przesłanie m. in. Rozalii Celakównie. Intronizacja nie jest wymysłem ludzkim, lecz WOLĄ samego Jezusa Chrystusa. Kto się tej woli sprzeciwia, w tak ważnej sprawie, nie może liczyć na zbawienie.
  • zapytanie
   17.08.2019 21:10
   Akurat było z małej. Jedyne słowa Chrystusa znane są z Ewangelii.
   • tomak
    18.08.2019 10:23
    Świadomie zawsze piszę z dużej. Tak, w jednym wpisie popełniłem błąd, szybko pisząc. To nie było zamierzone. Przepraszam.
  • Katolik k
   18.08.2019 08:10
   wola Jezusa jest w Ewangeliach.Jesli przychodzi nawet "z nieba aniol swiatlosci" i mowi cos innego niz to zapisano to ostrzezono nas,ze nie nalezy tego sluchac.Juz w pierwszych slowach Ksiegi Rodzaju masz przyklad jak to dziala i jakie sa tego konsekwencje.
  • Gość
   18.08.2019 16:18
   „przesłanie m. in. Rozalii Celakównie. Intronizacja nie jest wymysłem ludzkim, lecz WOLĄ samego Jezusa Chrystusa. Kto się tej woli sprzeciwia, w tak ważnej sprawie, nie może liczyć na zbawienie.”

   Znów „objawienia” ważniejsze od Słowa Bożego.

   Królestwo Chrystusa „nie jest z tego świata” (J 18, 36). Nakazał Chrystus oddzielać Boskie od „cesarskiego” (Mt 22,21; Mk 12, 17; Łk 20, 25 sprawa nie ogranicza się do „podatku”, wbrew temu, co sugeruje śródtytuł przekładu Biblii Tysiąclecia). Na pytanie uczniów „kto jest najważniejszy” odpowiedział:
   „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Wy zaś nie tak macie postępować. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa! Któż bowiem jest większy? Czy ten, kto siedzi za stołem, czy ten, kto służy? Czyż nie ten, kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy.” (Mk 10, 42 - 45; Mt 20, 25 - 28; Łk 22, 25 - 27; J 13, 14)
   I gdyby ktoś, choćby „anioł z nieba” głosił „inną Ewangelię” niech będzie przeklęty (Ga 1, 8).
   • Katolik k
    20.08.2019 20:05
    juz raz diabel Jezusowi obiecywal krolowanie ziemskie... "Tak mowi Pan. Niebiosa sa tronem moim a ziemia podnozkiem stop moich...przeciez moja reka to uczynila i do Mnie to wszystko nalezy".
 • kret
  17.08.2019 20:01
  "obwołać Jezusa Królem Polski" to po prostu przyjść pod Krzyż Chrystusa, wniknąć w Krzyż, otworzyć własne serce na Krzyż i z Krzyżem żyć...to jest panowanie Chrystusa w naszym życiu. Można od zaraz, można już przygotowywać się do odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego w okolicy własnej parafii albo na 14 września otworzyć serce dla Krzyża w całej Polsce...ale to już teraz prośmy Boga w intencji przyjścia nas ludzi pod Jego Krzyż
  • Katolik k
   18.08.2019 08:22
   "pelnic wole Ojca,ktory jest w niebie".Gesty potwierdzaja tylko czy jestes uczniem Jezusa czy faryzeuszem przed ,ktora to postawa Jezus otrzegal.Mozna tanczyc przed oltarzem i spiewac "Abba Ojcze" zamykajac w tym samym czasie granice przed Bogiem np. likwidujac korytarze humanitarne .Tylko,ze pobozny obrzed zamienia sie wtedy w kpiny z Boga.
   • Gość
    18.08.2019 18:52
    znów "zamykajac w tym samym czasie granice przed Bogiem" potrafisz pisać na inny temat ?
 • Alcybiades
  17.08.2019 20:10
  Bo ja wiem , artykuł tradycyjnie dobry ,a wróg , tajemniczy wirus ….prosty do określenia , tylko że kościół tego nie robi , wyciął tak ze ST jak i NT wszystkie ustępy dziki którym można wirusa wyodrębnić , wcisnął herezję ,że " Chrystus nikogo nie odrzuca "ano ...odrzuca , odrzuca już tutaj na ziemi , idźcie precz od mnie którzy nieprawość czynicie czy "niech wam będzie jako poganin , czy strzepnijcie kurz z sandałów itd.

  Wirus o którym Ksiądz pisze nie jest taki zabójczy jeśli … chcemy z nim walczyć , jeśli nasz organizm choruje na "społeczne AIDS " to rzeczywiście jest problem . Moim zdaniem to ta choroba … jak te robaki , powinna być odrzucony …. a nie jest , proszę Księdza my się boimy walki , nawet ze środowiskiem słabszym od nas , mamy w sobie ducha zająca .


  "kto się boi walki niech uchodzi przez góry Gilead " [ Sdz.] u nas ci co się boja są na znaczących stanowiskach w kościele , ot i kałabania .
  • Gość
   17.08.2019 21:14
   "kościół tego nie robi , wyciął tak ze ST jak i NT wszystkie ustępy dziki którym można wirusa wyodrębnić , wcisnął herezję" co znaczy "wyciął"? "A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do Siebie" (J 12,32) to też herezja?
   • Alcybiades
    18.08.2019 18:32
    Wyciął to znaczy cenzuruje milczeniem , ok?
    Po drugie co to znaczy "wszystkich " wszystkich zbawionych czy wszystkich łącznie z potępionymi ? jakby tak było to i Judasz byłby razem z nim ? Jeśli Judasz ii Lucyper , toż to zaprzeczenie istnienia piekła .Cóż to jest ten "ogień NIEUGASZONY " czyżbyś należał Kolego do św, Jehowy ?


    Ale to nie jest najważniejsze , najważniejsze jest to ,że głosi się "prawdę " o tym ,że to istota ludzka SAMA skazuje się na potępienie , Jeżeli ona sama to do czego potrzebny jest Sędzia ? toż to odbieranie Bogu Jego prerogatyw , władczych prerogatyw ?


    Powiedziano nie będziesz czynić sobie obrazu Pana Boga swego , gdzie to jest ? w jakiej książce bo nie w katechizmie z którego się uczyłem … no i masz , PODSTAWOWE UCIĘCIE , matka wszystkich innych ucięć .


    a to co najprostsze , sięgnij Kolego do Ks. Mądrości czy do św. Pawła dowiesz się kogo należy UNIKAĆ , aby nie sprowadził Cię na złe drogi , słyszałeś o tym kazanie ?... ja tez nie .
   • Gość
    18.08.2019 19:40
    Co to ma znaczyć "czyżbyś należał Kolego do św, Jehowy ?" A cóż takiego w moim poście usprawiedliwiałoby powyższą insynuację?
 • AFU
  18.08.2019 15:55
  AFU
  Trochę mnie niepokoi ta zastosowana terminologia walki, analogia do polsko-ruskiej wojny, poszukiwanie wroga i zadanie jego unieszkodliwienia. To nie zawsze wiąże się ze samym dobrem, łatwo przeholować, wziąć za wroga kogoś innego, zniszczyć coś w sąsiedztwie, a i samemu ponieść jakiś uszczerbek na własnej psychice i duszy. Jeśli mowa o wirusach, to może lepiej mówmy o leczeniu i szczepieniu, a ponieważ mnożą się one tylko w komórkach naszego organizmu, więc szczepić i leczyć musimy sami siebie. A polega to na wytwarzaniu i wzmacnianiu odporności, bo na wirusy zabójcze środki walki jak antybiotyki, nie działają. Dla mnie najwspanialszą szczepionką i lekarstwem było i jest nauczanie św. Jana Pawła II. To absolutnie kompletna i dopracowana w każdym calu Katecheza, diagnoza sytuacji i recepta co robić. Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali... Każdy ma swoje Westerplatte, obowiązek od którego nie można się uchylić, nie można zdezerterować... I tak dokładnie jest, każdy w swoim życiu na taki moment trafi. A walczyć musi każdy z nas ze swoim egoizmem, wygodnictwem, lenistwem itd. Jakoś szybko zapomnieliśmy w społecznym wymiarze o tamtych słowach których słuchaliśmy w milionowych tłumach albo godzinami przy radiowych głośnikach, pod którymi każdy z nas się całym sercem podpisywał. Bo teraz zbyt wymagające, mało wygodne, nie chce nam się? Atakuje nas naraz pewnie kilka wirusów, w dodatku od zawsze świetnie do ludzkiego organizmu zaadaptowanych.Sięgnijmy znów po szczepionkę która leży w zasięgu ręki na półce, kiedy widzimy że choroba wyrywa się spod kontroli. Wśród zaszczepionych jej szerzenie się będzie znacznie utrudnione, jeśli nie niemożliwe. A nie trzeba tu, przynajmniej w naszym kraju, żadnej szczególnej siły czy odwagi. Wystarczy Złego ignorować, trzymać się od niego na dystans, a w żadnym razie nie podawać mu ręki. Prosta higiena taka.
  • chochlik
   19.08.2019 14:32
   Ja jest walka to używa się terminologii walki , to chyba zrozumiałe a...kto pierwszy to zaczął ? chyba nie kościół on jest zbyt … leniwy , można sprawdzić bieg wypadków , na co narzekają ? chcieli walkę to ją mają "chcącemu nie dzieje się krzywda ? jedna z zasad prawa rzymskiego .
 • Alcybiades
  19.08.2019 14:52
  Drogi Gościu , moje podejrzenie [ przecież nie pewność ] łączy się ze słowem "wszyscy " , jak się pisze o strukturach zła wg. Jana Pawła II [ księża o tym milczą pomimo znacznej ilości pomników jemu postawionych ] to one dążą do tego aby o szatanie milczeć , zamaskować je , w Europie Zach. już wyeliminowano do minimum pojęcie grzechu , ludzie przystępują do komunii w zasadzie bez spowiedzi , piekło dla nich [ podobnie jak u św. Jehowy ] nie istnieje , otóż to wszystko wpisuje się w kontekst "kościoła światowego " który łączy WSZYSTKO... o grzeszne z tym co niegrzeszne … taki "koncern religijny , jaki jest "największy "grzech kościoła" powtarzany jak mantra w naszych mediach , ten że KOŚCIÓŁ DZIELI ;


  Problem w tym że kościół dzieli ...bo Bóg dzieli , a kościół jako powolne jego narzędzie jeśli jest posłuszny tez musi dzielić .

  - na początku Pan rękami Michała Archanioła Michała oddzielił złych Aniołów od dobrych .

  - potem oddzielił zło od dobra via Dekalog , biada narodowi Izraela który to co boskie POLĄCZYŁ Z TYM CO POGAŃSKIE , wiele razy był karany !


  - na końcu dziejów oddzieli On , Sędzia Sprawiedliwy ziarno od plew , zgadza się ?


  Stąd też moja alergiczna reakcja , dobry nawyk nie jest zły , on działa jak mina "leży i jeść nie woła "a razie potrzeby przeciwnik wylatuje na niej w powietrze , jeśli swoim podejrzeniem uraziłem przepraszam .
  • Gość
   19.08.2019 16:03
   rękami Michała Archanioła Michała - skąd to wiadomo?
   Nie pisałem niczego, co miałoby uzsadniać alergiczne reakcje.
   Owe „św. Jehowy” twierdzą, że „tylko 144 000 zostanie zbawionych” (rzekomo na podstawie Apokalipsy 14, 1)
   Czyli na odwrót niż w Ewangelii, co ją cytuję, „wszystkich” (παντας).
   1 Tm 2, 1 wzywa do modlitwy za wszystkich.
   Apokalipsa 7, 9 zaś mówi o tłumie „którego nie mógł nikt policzyć”.
   • Alcybiades
    20.08.2019 19:53
    Eh ! ta to można bez końca , no dobrze nie będę się spierał ,ale to i tak nie zmienia sytuacji , że w skali MAKRO kościół UNIKA KLASYFIKACJI MORALNYCH … a powinien bo etyka ODDZIELA zło od dobra , jeśli kaznodzieja nie oddziela to jest amoralny , ok?

    Jeśli wszystko jest akceptowalne to po co istnieje pojęcie zła ? to nawet Dżingiz - Chan czy Hitler będą a usprawiedliwieni ,nie, nie kościół ustami tego nie powiedział ale jego mowa ciała … ton wypowiedzi tak można odbierać , te "tęczowe dziewice z demonstracji " przed kamerami TV twierdzą ,że Chrystus wszystkich kocha i … nie dzieli , otóż właśnie dzieli . Mogę się z nimi nie zgadzać ale wyczucie stylu to mają! pisz wymaluj nasz wikary.


    A co do Michała Archanioła … tak zostałem nauczony , wiem ,że nie był on wstanie pokonać potężnego ducha bez wsparcia Siły wyższej , co ? mamy znowu się w to wgłębiać ?
  • AFU
   19.08.2019 16:33
   AFU
   Że o dzielenie ludzi najgłośniej oskarżają wszystkich wokół ci co sami czują się nie halo, ale nie chcą by im ktoś o tym przypominał i chcą się czuć tak jak wszyscy, to zrozumiałe. Choć to szczyt hipokryzji, a wręcz niegodne dorosłych ludzi wykręty. Ale faktycznie te poglądy słyszymy coraz częściej z ust ludzi Kościoła, i to już zaczyna mocno dziwić i niepokoić. Zło nie może być równe Dobru, bo inaczej po co ta cała wiara, moralność czy etyka, po co sobie tym w ogóle zawracamy głowę. Przez 30 lat ustrojowej "transformacji", wobec jaskrawych krzywd i upodlenia których doświadczyły miliony ludzi, głos Kościoła też brzmiał prawie niesłyszalnie. W imię społecznego spokoju to wszystko? Parafrazując, kto poświęca prawdę i godność w imię spokoju, traci jedno i drugie, nie zyskując nic.
 • Do Alcybiadesa
  20.08.2019 12:49
  Drogi Alcybiadesie
  nie należy pochopnie wyrokować.

  Na pytanie „Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?” (Łk 13, 23) Chrystus odpowiada „usiłujcie (ἀγωνίζεσθε) przejść przez ciasne drzwi”, zaraz po tym mówi o
  „drzwiach zamkniętych” i daremności kołatania.
  Jednak
  „To mówi Święty, Prawdomówny,
  Ten, co ma klucz Dawida,
  Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie,
  i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera.
  Znam twoje czyny.
  Oto postawiłem jako dar przed tobą drzwi otwarte,
  których nikt nie może zamknąć” (Ap 3, 7n)
  „Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad k a ż d y m człowiekiem dał życie wieczne w s z y s t k i m tym, których Mu dałeś.” (J 17, 2)
  „Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.” (Mt 18, 14)
  A gdy uczniowie wystawiali Go na próbę, by sprowadzić na Samarytan ogień z nieba, skarcił ich : „Syn Człowieczy przyszedł nie zatracać dusze ludzkie, ale je zbawić (σωσαι)” (Łk 9, 56 w Biblii Tysiąclecia opuszczone) Por. „Bogiem jestem, nie człowiekiem (...) i nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11, 9)

  Wreszcie
  „Bóg Go nad wszystko wywyższył
  i darował Mu imię
  ponad wszelkie imię,
  aby na imię Jezusa
  zgięło się każde kolano
  istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
  I aby wszelki język wyznał,
  że Jezus Chrystus jest Panem -
  ku chwale Boga Ojca.” (Flp 2, 9 - 11)
  Zaś „nikt «Panem jest Jezus» bez pomocy Ducha Świętego powiedzieć nie może” (1 Kor 12, 3)
  Podobnie „przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie, mówiąc: "Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc". Do Niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, którzy się na Niego zżymali.” (Iz 45, 23n)
 • Alcybiades
  21.08.2019 15:55

  Wiesz co nas dzieli ? Ty traktujesz rzecz na osi Bóg- człowiek , ja traktuję owo "wyrokowanie" jako ELEMENT ISTNIENIA KOŚCIOŁA NA TYM ŁEZ PADOLE , jak tam jest nie wiesz ani TY [ cenę Twoja elokwencję i widoczną pracowitość ]ani ja , o tym decyduje Sąd , my możemy się jedynie domyśłac NIE MAJĄC PEWNOŚCI bo niedoskonałe jest prorokowanie nasze [ św. Paweł ]

  Ja mam prostszą [ nie znaczy że łatwiejszą ]drogę , WIDZĘ jakie demoralizujące skutki , skutki widoczne gołym okiem ma owa ucieczka przed "wyrokowaniem " oto ludzie ochrzczeni i nazywający siebie samych wierzącymi lżą Najświętszy Sakrament , Matkę naszego Nauczyciela itd, SKĄD TO SIE WZIĘŁO ? czy nie z tej uciekającej , pobłażajacej każdemu łotrowstwu polityki milczącej w imię miłości aprobacie zła , pomocniczo czy wyobrażasz sobie taką sytuację np. u Mojżesza , tak , tak u Mojżesza , zanim Mesjasz wstąpił na ziemię to DAŁ PRAWO JAKO NIEZBĘDNY ELEMENT PRZYGOTOWANIA NARODU IZRAELA NA PRZYJĘCIE SŁOWA WCIELONEGO , OK ? a nie ma prawa bez wyrokowania , czym tak bardzo przypodobal się Panu Salomon ?

  NIe dogadamy się , nie dlatego abym przypisaywal Ci złą wolę , widzę ,ze jesteś uczciwy , ja po prostu tratuję Biblię jako porządek , system , boski system wladzy a ty odwrotnie , ja mam "w dłoni "teleksop" Ty mikroskop .Ale może to i dobrze ...źle by było gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie .

  A ososbiście , mam wrażenie ,że wielu z tych co sądzą ,ze wszystko ujdzie im płazem mogą uslyszeć pytanie "przyjacielu jakżeś tu wszedl " znasz ten fragment prawda ?
  • Do Alcybiadesa
   21.08.2019 22:09
   Drogi Alcybiadesie
   piszesz
   „widzę ,ze jesteś uczciwy”
   doceniam to
   „ludzie ochrzczeni i nazywający siebie samych wierzącymi”
   od tego należałoby chyba zacząć, iż ochrzczony powinien być ktoś, kto uwierzył (Mk 16, 16; Dz 8, 36) a nie na odwrót
   „mam wrażenie ,że wielu z tych co sądzą ,ze wszystko ujdzie im płazem mogą uslyszeć pytanie "przyjacielu jakżeś tu wszedl"”
   Należy modlić się z ufnością, „by Bóg był wszystkim we wszystkich” (1 Kor 15, 28) bowiem „Ręka Pana nie jest tak krótka, żeby nie mogła ocalić” (Iz 59, 1)
  • AFU
   22.08.2019 09:44
   AFU
   I tu pełna zgoda :) Pewnie, że jako ludzie nie mamy prawa ostatecznie sądzić innych ludzi, ale jasno głosić prawdę i odróżniać Dobro od Zła, w sobie i na świecie, musimy. Ktoś może to odrzucać czy ignorować, ale my nie możemy milczeć. Argumenty że Jezus przyciągnie wszystkich, zostawia drzwi otwarte i nie chce niczyjego potępienia są prawdziwe, ale dziwnie interpretowane przez niektórych. Przyciągnie, ale przecież nie na powrozie. Będą musieli sami ruszyć swoje 4 litery i podejść pod Krzyż, wejść w te otwarte drzwi wybierając Dobro. Mogą też wybrać inaczej, i mieć to co wybrali. Nie możemy my osądzać co kto wybrał, a ziemskie sądy mogą i powinny nas wszystkich tylko bronić przed bezpośrednią i fizyczną agresją Zła i krzywdą wyrządzaną niewinnym.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Sobota
  wieczór
  7°C Niedziela
  noc
  7°C Niedziela
  rano
  8°C Niedziela
  dzień
  wiecej »