Komentarze 8
 • gość
  11.02.2018 18:41
  wybiórcze opowieści różnej treści, powstanie Chmielnickiego i zła polityka wschodnia to osobista zasługa Władysława IV Wazy, wybranego na króla w czasach kontrreformacji z powodu swojego zagorzałego katolicyzmu (oraz jezuitów, którzy mu dobry PR załatwili) nikt nie patrzył na to, że na realiach w polityce wschodniej w wielonarodowej Polsce znał się jak świnka na gwiazdach, zaognił wszelkie możliwe do zaognienia stosunki i się skończyło jak się skończyło, nad brakiem Żydów na Ukrainie w związku z powyższym nie koniecznie należy ubolewać, dzisiaj tam mieszka wielu Żydów, wielu "ukraińskich oligarchów" to są Żydzi i to oni a nie Chińczycy wszczynają rewolucje, popierają korupcje, układy mafijne ... i inne patologie, że zwykli Ukraińcy z tobołkami jeżdżą za byle robotą
 • 1
  11.02.2018 18:49
  Magdalena Ogorek w 2014 roku... "nie potrzebowalismz Niemca aby zabic Zyda"...po publikacji ksiazki prof. Jana Grabowskiego "Judenjagd.Polowanie na Zydow 1942-1945".Historia pewnego powiatu.Losy 277 Zydow,ktorzy uciekli z getta i probowali przezyc w powiecie Dabrowa Tarnowska.Przezylo 38.Prawie cala reszte wydali Niemcom na smierc Polacy.
 • Maryja!
  11.02.2018 20:22
  Gdybym swoje słowa o restauracji Królestwa Polskiego, o przywilejach przekazanych przez Boga potraktował serio to powinienem dziś powiedzieć, że obserwując działalność Państwa Polskiego przekazuję ww. rządowi PiS i prezydentowi Dudzie jako reprezentantom Narodu w wyborach powszechnych. Na takiego lidera politycznego jak pan PMM, rząd Zjednoczonej Prawicy i PAD czekałem. Ich słowa są oparte na prawdzie, jednają, budują relacje i kształtują podzielone społeczeństwo. Mimo tego czekam na podział relacji prawnych na prawo naturalne dla wierzących, prawo kanoniczne dla duchownych pod jurydsykcją Stolicy Apostolskiej i prawo stanowione dla pozostałych.
 • KAZ
  12.02.2018 00:46
  To namolne pokazywanie naszej polskiej nadzwyczajności w sprawie Żydów robi się już po prostu niesmaczne. Samochwała... Osobiście bardziej wierze prostemu chłopu, który w filmie (dokumentalnym) Łozińskiego "Miejsce urodzenia" mówi wprost: "wymordowali - nasze, nie Niemce, nasze... Oni się bali i Polaków i Niemców...". Obejrzyjcie sobie zamiast słuchać tych żałośnie jednostronnych, infantylnych wywodów. Obejrzyjcie, co mówi prosty niezakłamany człowiek. Polecam - szczególnie w 12 minucie filmu. A zakończenie - wstrząsające. Można znaleźć na youtubie.
 • Stanisław_Miłosz
  12.02.2018 04:31
  Ależ tu wątków pan premier nasupłał! Aż nie sposób się do wszystkich odnieść, więc może do kilku - począwszy od Mieszka:

  1. Historycy nie odnaleźli dotąd - ani w źródłach pisanych, ani w archeologicznych - potwierdzenia starobaśniowego pochodzenia Mieszka od Piasta Kołodzieja z okolic Gopła i Kruszwicy. Jedni obstają, że był z pochodzenia wikingiem (bo sporo artefaktów normańskich w wykopaliskach), inni że uchodźcą z Moraw (kolejność niszczenia grodów na podstawie badań dendrologicznych - od Bramy Morawskiej ku pólnocy).
  Są też tacy co twierdzą, że był żydem, a imię Mieszko jest chazarską mutacją imienia Moisze. Co nie jest takie nieprawdopodobne, gdy się pamięta, że na stepach czarnomorskich było państwo zjudaizowanych (czyli zżydzonych) koczowników Chazarów, będących mixem ludów przetaczających się od czasów Hunów przez te stepy. Państwo to podporządkowało sobie w VII i VIII wiekach obszar całej słowiańskiej dzisiejszej lasostepowej i stepowej Ukrainy, a na obszary "bliskiej zagranicy" (w tym obecnej Polski) urządzało wyprawy łowieckie po niewolników, sprzedawanych potem kalifatom islamskim. Państwo to osłąbione zostało przez wędrujących na zachód Węgrów, Połowców, Kipczaków, a ostatecznie rozbite przez Waregów/Rerikowiczó, co spowodowało rozproszenie chazarskich klanów po okolicznych ziemiach, głównie słowiańskich (stąd w imionach-nazwiskach chazarskich żydów w różnych odmianach słowo "chan").

  2. Wspomniany Abraham ibn Jakub był kimś w rodzaju Marco Polo, który przecierał lądowy szlak (taki odpowiednik Jedwabnego Szlaku) między żydami zachodnimi (sefardyjskimi), a chazarskimi (aszkenazyjskimi), po drodze handlując czym się da, zapewne i słowiańskimi niewolnikami.

  3. Delegacja żydowska u Władysława Hermana na obrazie Matejki, to też zapewne Chazarowie. Matejko mógł o tym nie wiedzieć, bo w jego czasach historycy Dzikimi Polami zanadto się nie interesowali. Dopiero w ostatnich kilkudziesięciu latach historycy zebrali do kupy bizantyjskie, arabskie i żydowskie wzmianki o państwie Chazarów i jakoś odtworzyli zarys jego dziejów.

  4. Są tacy, co twierdzą, że zaproszenie Żydów przez Henryka Pobożnego - do "krainy mlekiem i miodem płynącej, zasobnej w mięso i mleko" - było w skutkach tragiczniejszym błędem od zaproszenia Krzyżaków do Ziemi Chełmińskiej (nie mylić z Chełmnem w którym był pan premier) przez Konrada Mazowieckiego. Ale czy tak jest, to trudno wyważyć. Choć z drugiej strony, to co się obecnie dzieje, bardzo tę hipotezę uprawdopodobnia.


  5. Upominanie się o "drzewo" w Jad Waszem, jest co najmniej żałosne. Jeśli by miało być, to powinno być w stosunku do innych wielkie jak BAOBAB! I to od dawna!
  A teraz to hak im w smak: Zróbmy swój, polski odpowiednik Yad Washem z miejscem na drzewka.*/
  */
  http://info.wiara.pl/doc/4495202.Sejm-nie-zajmie-sie-projektem-ws-Dnia-Pamieci-Polakow

  Gdyby tak dodać braci Moskali ratujących Polaków, braci Litwinów ratujących Polaków, a na niedzielę Polaków ratująych Polaków (przed wymienionymi) to zebrał by się cały tydzień na świetowanie Sprawiedliwych.

 • Maryja!
  12.02.2018 11:16
  Po demokratyzacji w odległej przyszłości Białorusi możliwe byłoby powołanie środkowoeuropejskiego pasa państw neutralnych, w ramach NATO, w federacji z Wyszehradem z jego rozszerzeniem na Trójmorze i Bałkany z Grecją oraz skandynawskich członków RPMB. Tylko to wymagałoby większości konstytucyjnej w tych państwach i stabilności Ukrainy. Na pewno w integrację Bałkanów warto się angażować. Chyba, że uznajemy Bałkany za wyłączną strefę wpływów rosyjsko-tureckich, a to by oznaczało, że nie ma pewności co do przyszłości Turcji w NATO.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Piątek
  wieczór
  15°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  15°C Sobota
  dzień
  wiecej »