Komentarze 4
 • velario
  12.07.2018 16:06
  "Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" (7–8 lipca) wynika, że zmiany w sądownictwie forsowane przez Prawo i Sprawiedliwość popiera mniej badanych, niż liczy sobie grupa tych, którzy na rządzących chcieliby głosować w wyborach. (...) Krytyczna jest również ocena wszystkich zmian przeprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość w sądownictwie. Ponad połowa (54 proc.) badanych ocenia je bardzo źle lub źle, a 38 proc. – dobrze lub raczej dobrze." (więcej: http://www.rp.pl/Sadownictwo/307119896-Sondaz-Zmiany-w-sadach-bez-poparcia.html)
 • trzy w jednym
  12.07.2018 17:00
  Halo, co za bzdury z tymi "władzami". Jaką to "władzą" jest ta "sądownicza"? Prawo stanowi Ustawodawcza, i nikt inny. Wykonuje je i egzekwuje jak sama nazwa wskazuje - władza wykonawcza. Kim jest i co może Sąd? Tylko arbitrem, który ma wskazać jak i wobec kogo Wykonawca ma zgodnie z Prawem, postąpić. Rola arbitra zakłada, że cieszy się on zaufaniem wszystkich zainteresowanych stron, które tę funkcję mu powierzyły, by był bezstronny i nikt nie mógł jego obiektywizmu kwestionować. Bez zaufania stron i lojalności wobec ustanowionego prawa, tej instytucji po prostu nie ma. A co się dzieje choćby w bardzo oświeconej monarchii (bo do takiej miała się odnosić przez wszystkich szarpana zasada trójpodziału...), kiedy Sędzia buntuje się i traci zaufanie Sejmu i Króla, stawia się ponad wszystkimi, angażuje po którejś ze stron i wydaje wyroki "od czapy" ? Czyja głowa spocznie w parę chwil na katowskim pieńku? Kto zaprowadzi porządek w kraju zagrożonym anarchią? Zły byłby ten Król, który by tego nie zrobił. Pro publico bono. To może zamiast uzurpować sobie władzę, której się nie posiada, zacząć przestrzegać Prawa jakie jest, złożyć podanie i zaświadczenie, i spokojnie czekać? Trójpodział to chyba żle przetłumaczone słowo z francuskiego, a w każdym razie źle rozumiane przez ludzi widzących tylko własne interesy. Dla bytu Państwa i dobra jego Obywateli, musi to być TRÓJJEDNOŚĆ.
  • A.G.
   13.07.2018 11:07
   Na szczęście w Polsce nie rządzi żaden król i według konstytucji Polska powinna być państwem demokratyczno - prawnym ale niestety prezydent i większość parlamentarna (PIS) ora rząd nie przestrzegają prawa (konstytucji) ani zasady trójpodziału władzy, która powinna się wzajemnie kontrolować. Obecnie rządzi jednoosobowo niepodzielnie pan Kaczyński i gdyby był formalnym monarchą, t wówczas miałbyś rację, a tak, to Twoje wnioski są zupełnie błędne.
  • Kuba
   11.09.2018 14:09
   "Trójjedyność" władzy trenowała już ludzkość od starożytnych i średniowiecznych tyranii, przez monarchie absolutne czasów nowożytnych, na nazistowskich Niemczech i stalinowskim ZSRR niestety nie kończąc (cały czas istnieją kraje "trójjedyności" prawno - ustrojowej, jak Korea Północna, czy niedawny Kalifat).

   "Trójjedyność" nie jest żadnym rozwiązaniem, chyba że dla zamordystów. Podział władzy, jeśli jest rzetelnie egzekwowany, jest - póki co - największym gwarantem praw człowieka. Wiarę w racjonalnych i oświeconych władców absolutnych służących poddanym i respektujących ich prawa zostawiam naiwnym.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  7°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  10°C Czwartek
  dzień
  12°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »