Niestety, nie daje oznak życia.
12 maja to rocznica założenia uczelni przez Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Co roku w tym dniu odbywa się święto UJ.
Ponad 200 osób manifestowało w sobotę w Warszawie poparcie dla rolnictwa, leśnictwa i łowiectwa. W I Marszu św. Huberta, zorganizowanym z okazji stulecia niepodległości, nie wzięli udziału politycy PiS. Po marszu doszło do utarczek narodowców z kontrdemonstrantami.
Ulicami Warszawy przeszedł w sobotę "Marsz Wolności" organizowany przez PO, Nowoczesną i KOD. Jesteśmy razem, żeby dać Polakom nadzieję, że koniec PiS jest bliski - mówił lider PO Grzegorz Schetyna. Część wystąpień nawiązywała do protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie.
W sobotę w Warszawie odbyły się uroczyste obchody rocznic śmierci Józefa Piłsudskiego i Władysława Andersa. Oddajemy dzisiaj hołd tym dwóm wielkim, którzy potrafili w chwili największej próby porwać za sobą naród i prowadzić Wojsko Polskie do zwycięstwa - mówił szef UdsKiOR Jan Józef Kasprzyk.
Uczciwość, godność i patriotyzm gospodarczy pomogą szybciej naprawić Polskę, co obiecaliśmy Polakom; wraz z przyjściem rządów PiS, przebija się to do świadomości - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Kielcach.
Nie było racjonalnych powodów, dla których koniecznym było sięgnięcie po tak drastyczny środek przymusu - tak białostocki sąd rejonowy uzasadnił swoje postanowienie, w którym za niezasadne uznał zatrzymanie przez CBA Jacka Kapicy.
Tydzień od silnego wstrząsu w kopalni "Zofiówka", ciągle trwa akcja ratunkowa. Niestety ratownicy nie odnaleźli jeszcze trzech poszukiwanych górników.
Premier Mateusz Morawiecki, w rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, złożył w sobotę kwiaty przed jego pomnikiem przy Belwederze.
W piątek zainaugurowano weekendowe iluminacje Pałacu Prezydenckiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości; do 14 października w weekendy Pałac będzie rozświetlać iluminacja przedstawiająca Znak Stulecia Niepodległości na tle biało-czerwonych barw.