Para Prezydencka na stronie prezydent.pl zaprosiła na tegoroczne Narodowe Czytanie. Lekturą 12. akcji jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Narodowe czytanie odbędzie się w sobotę 9 września.
GDDKiA zmienia organizację ruchu na ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu, w okolicach budowanego węzła Nowy Targ Zachód. Oznacza to trudniejszy dojazd do sanktuarium w Ludźmierzu.
W czterech z 9 próbek wody pobranych do badań 18 sierpnia br. wykryto bakterie legionelli – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor.
Forum Ekonomiczne w Karpaczu od ponad trzech dekad stanowi platformę dla przedstawicieli światów nauki, polityki i biznesu do wymiany myśli na temat najbardziej palących problemów i wyzwań dzisiejszego świata.
21 sierpnia 2023 r. zmarł dr Jerzy Umiastowski – były przewodniczący Komisji Etyki przy Naczelnej Radzie Lekarskiej i współautor polskiego Kodeksu Etyki Lekarskiej. Miał 90 lat. Pogrzeb odbędzie się 5 września na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.