Na Węgrzech zakończyło się 22 maja trzydniowe spotkanie europejskich biskupów greckokatolickich.
Rola maronitów w społeczeństwie libańskim oraz wizja niezależnego, suwerennego i żyjącego w pokoju Libanu to główne tematy poruszone 21 maja podczas spotkania kard. Nasrallaha Pierre'a Sfeira z prezydentem George'em W. Bushem.
Tożsamość katolicka polega przede wszystkim na decyzji zawierzenia się Bogu - przypomniał Benedykt XVI w przemówieniu do uczestników sympozjum zorganizowanego przez Papieską Radę Środków Społecznego Przekazu na temat tożsamości i misji wydziałów medialnych uczelni katolickich.
Pod patronatem Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) rozpoczęło działalność Europejskie Forum Katolickie ds. Ekologii. Stronę www.cefe.ch powołała do życia grupa ekspertów w zakresie stworzenia w łonie Słowackiej Konferencji Biskupów przy wsparciu niemieckiej organizacji katolickiej Renovabis.
O ekumenicznym kulcie s. Marty Wieckiej, silnej religijności Ukraińców oraz potrzebie współpracy z Polską mówi KAI abp Mieczysław Mokrzycki, arcybiskup koadiutor i wikariusz generalny metropolii lwowskiej obrządku rzymskokatolickiego.
Członkowie brytyjskiej Izby Gmin odrzucili projekt skrócenia 24-tygodniowego okresu, w którym zabicie dziecka poczętego jest prawnie dopuszczalne - przypomina Nasz Dziennik.
Setki Niemców prześladowanych przez głosy wewnętrzne poszukują księży, którzy pomogliby im uwolnić się od wpływu szatana. Szokujące dane przedstawione w reportażu radiowym wywołały poważną debatę o egzorcyzmach w niemieckim Kościele katolickim - pisze dziennik Polska.
Przyjęcie Turcji do struktur Unii Europejskiej poprawiłoby sytuację chrześcijan w tym kraju. Jest o tym przekonany przewodniczący episkopatu tego kraju bp Luigi Padovese.
24 maja we Lwowie zostanie beatyfikowana s. Maria Wiecka, polska szarytka, która w 1904 r. oddała życie, narażając się na zarażenie na tyfus w zastępstwie pracownika szpitala.