Zamachowiec, który Boże Narodzenie próbował wysadzić w powietrze samolot lecący z Amsterdamu do Detroit najprawdopodobniej nie jest jedynym, który był przygotowywany do podobnych zamachów.
Były neonazista Anders Hoegstroem, związany ze sprawą kradzieży napisu z byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz, chciał zdobyć sławę i pieniądze - twierdzi jego kurator Lars-Goeran Wahlstroem - ujawniają w sobotę szwedzkie media.
Reprezentacja Togo zrezygnowała z udziału w piłkarskim Pucharze Narodów Afryki w Angoli - poinformowało radio RMC i stacja BBC.
Rząd Irlandii, która jest państwem neutralnym, zmobilizował wojsko (oddziały samoobrony) oraz policję do walki ze skutkami srogiej zimy. Z kolei minister oświaty Batt O'Keeffe zarządził zamknięcie wszystkich szkół co najmniej do czwartku. Nieprzewidziana utrata kilku dni nauczania może zostać zrekompensowana skróceniem letnich wakacji.
66 osób zostało rannych w dwudniowych starciach afrykańskich imigrantów z ludnością miasteczka Rosarno w Kalabrii na południu Włoch. Ten nowy bilans zamieszek podano w sobotę, gdy sytuacja zaczęła się uspokajać.
Prawie 25 proc. bułgarskich telewidzów uznało dojście komunistów do władzy w tym kraju we wrześniu 1944 r. za najważniejsze wydarzenie polityczne w XX wieku w Bułgarii - wynika z sondażu przeprowadzonego przez tamtejszą telewizję publiczną. Widzowie uczestniczyli w dyskusji o najbardziej znaczących wydarzeniach w dziejach Bułgarii.
Gwałtowna trąba powietrzna, wraz z oberwaniem chmury, przeszła nad ranem w sobotę w rejonie Rzymu, wywołując zniszczenia i straty. Największe zanotowano w górzystej okolicy Wiecznego Miasta zwanej Castelli Romani.
Miedzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zażądała od Afrykańskiej Konferederacji Piłkarskiej (CAF) wyjaśnień w sprawie piątkowego ostrzelania w Angoli autobusu wiozącego zawodników Togo. W niedzielę rozpoczną się w Angolii rozgrywki Pucharu Narodów Afryki.
W afgańskim parlamencie przedłożona została w sobotę lista nowych kandydatów na ministrów, których prezydent Hamid Karzaj proponuje w miejsce kandydatur odrzuconych w zeszłym tygodniu.
Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia w otwartej skali Richtera miało miejsce w sobotę w rejonie wysp Salomona na zachodnim Pacyfiku - poinformował amerykański instytut geofizyczny USGS. Brak informacji o zniszczeniach i ofiarach. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.