Po obaleniu przez opozycję rządu w Kirgistanie Rosja zamierza rozmieścić w swej bazie wojskowej w tym kraju około 150 dodatkowych spadochroniarzy - poinformował w czwartek w Pradze szef rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Nikołaj Makarow.
Władze lokalne w zachodniej Francji chcą wyburzyć co najmniej 1400 domów na terenach, gdzie ponad miesiąc temu przeszła nawałnica Xynthia - poinformowały w czwartek media. Jak tłumaczy rząd, jest to konieczne z uwagi na zagrożenie życia mieszkańców.
Ponad 300 policjantów przeprowadziło w czwartek rewizje w około trzydziestu miejscach w mieście Tandarei na południu Rumunii w ramach szerokiej akcji mającej na celu rozbicie siatki sprzedającej dzieci do Wielkiej Brytanii - poinformowała prokuratura.
Sejm Litwy odrzucił w czwartek rządowy projekt ustawy o pisowni nazwisk, zezwalający m.in. na zapis w paszporcie litewskim nazwiska polskiego w formie oryginalnej i w pierwszym czytaniu przyjął alternatywny projekt ustawy wykluczający taką możliwość.
W Kirgistanie rząd tymczasowy, powołany przez opozycję przeciwko prezydentowi Kurmanbekowi Bakijewowi, ogłosił w czwartek, że sprawuje kontrolę w kraju.
To był dobry dzień dla Europy i pozytywna zmiana w stosunkach polsko-rosyjskich - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", komentując środowe uroczystości rocznicowe w Katyniu.
"Putin i Tusk przeciwko Stalinowi" - tak wielkonakładowy "Moskowskij Komsomolec" tytułuje relację ze środowych uroczystości w Lesie Katyńskim. "Wspólny Katyń" - wtóruje mu "Wriemia Nowostiej". "Putin przeciął "węzeł katyński" - ocenia z kolei "RBK-daily".
Pisząc w czwartek o obchodach rocznicy zbrodni w Katyniu, belgijski dziennik "Le Soir" zauważa, że udział premiera Rosji Władimira Putina był "wielkim krokiem na rzecz zbliżenia Polski i Rosji", ale nie spełnił wszystkich polskich oczekiwań.
Pomimo kryzysu gospodarczego i spadku, sięgającego nawet 40 proc., w ub. roku nasi rodacy wydali i tak nieco więcej na gry komputerowe niż na bilety do kina, zauważa "Rzeczpospolita".