Somalijscy piraci uprowadzili maltański statek towarowy z 23-osobową załogą na Morzy Arabskim - poinformowała w niedzielę unijna misja antypiracka. Na pokładzie masowca MV Sinin, który porwano w sobotę, było 13 Irańczyków i 10 Indusów.
Organizatorzy protestów, w których następstwie musiał ustąpić prezydent Egiptu Hosni Mubarak, zaapelowali w niedzielę o urządzenie w piątek "marszu zwycięstwa" w całym kraju. Z zadowoleniem odnieśli się do zapowiadanych przez władze wojskowe działań.
Izraelski minister obrony Ehud Barak wyrazil optymizm co do dalszych stosunków swojego kraju z Egiptem, mimo obalenia tam w wyniku rewolucji prezydenta Hosniego Mubaraka, długoletniego gwaranta układu pokojowego Egiptu z Izraelem.
Projekt budżetu na rok finansowy 2012, jaki przedstawi w poniedziałek prezydent Barack Obama, ukierunkowany jest na zmniejszenie długu publicznego Stanów Zjednoczonych o 1,1 biliona dolarów w ciągu najbliższych 10 lat - oświadczył w niedzielę dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu (OMB) Białego Domu Jack Lew.
Egipski ambasador w Waszyngtonie, Sameh Szukry, zapewnił, że jego kraj pozostanie lojalnym sojusznikiem USA mimo zmiany rządu w wyniku masowej rewolty społeczeństwa. Powiedział też, że nowy wojskowy rząd będzie przeprowadzał reformy.
Algierska opozycja ogłosiła w niedzielę, że zamierza kontynuować rozpoczęty dzień wcześniej protest i wezwała Algierczyków do udziału w demonstracjach co sobotę aż odejdzie obecna ekipa rządowa.
Francja ma obok chrześcijańskich także żydowskie korzenie. Mówił o tym prezydent Nicolas Sarkozy na dorocznej, 26. już kolacji Rady Reprezentatywnej Instytucji Francuskich Żydów, z władzami i przedstawicielami innych religii. Spotkanie odbyło się 9 lutego wieczorem.
Ponad tysiąc imigrantów, głównie z Tunezji przybyło w ciągu doby na pokładzie łodzi na włoską wyspę Lampedusa w kolejnym dniu masowego napływu uciekinierów z północnej Afryki. Szef MSW alarmuje, że Włochy zostały pozostawione same sobie.
Dymisja ministra spraw zagranicznych Ahmeda Ounaisa, o której poinformowano w niedzielę, najpewniej spowoduje nowe napięcia w rządzie tymczasowym, sformowanym po obaleniu 14 stycznia prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.
Brytyjski urząd ds. ścigania finansowych malwersacji na dużą skalę (SFO) wszczął dochodzenie ws. pieniędzy Hosniego Mubaraka w bankach brytyjskich. Uprzednio konta odsuniętego od władzy prezydenta Egiptu zamroziła Szwajcaria.