Po prawie 60 dniach watykański areszt opuścił były papieski kamerdyner Paolo Gabriele oskarżony o kradzież tajnych dokumentów z apartamentu Benedykta XVI. Majordomus będzie teraz w areszcie domowym. O decyzji watykańskiego sędziego poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej.
Hiszpańska sekcja WWF, jednej z największych organizacji ekologicznych na świecie, w sobotę pozbawiła króla Juana Carlosa funkcji honorowego prezesa, którą pełnił od 44 lat. Powodem było kwietniowe safari w Botswanie, podczas którego król polował na słonie.
Prezydent Władimir Putin podpisał w sobotę ratyfikowany przez parlament protokół przystąpienia Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO) - podały służby prasowe Kremla.
Sztab Mitta Romneya potwierdził w sobotę wizytę byłego gubernatora w Polsce. Prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych spotka się z prezydentem, premierem i szefem MSZ.
23-letnia lekkoatletka Anna Skóra z AZS UMCS Lublin została zaatakowana w piątek przez 17-latka w Gravesend w hrabstwie Kent, gdy biegła z olimpijską pochodnią. Sobotnie media podają dalsze szczegóły incydentu.
Do Syrii, w której rządowe siły prezydenta Baszara el-Asada walczą z rebeliantami o kontrolę nad krajem, uda się wysłannik ONZ Herve Ladsous, by ocenić sytuację - poinformował w sobotę sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.
Dwaj syryjscy generałowie uciekli do Turcji w nocy z piątku na sobotę z grupą około 10 osób, w tym pułkowników i innych wyższych rangą wojskowych - powiedział przedstawiciel Turcji agencji Reutera. Łącznie do Turcji zbiegło już 24 syryjskich generałów.
W Austrii najgorsza sytuacja panuje w Styrii, w nocy i nad ranem spadło tam 60 litrów wody na metr kwadratowy. Zginęło kilka osób. Zablokowane są międzynarodowe połączenia drogowe.
18 osób zginęło, a 17 zostało rannych, gdy autobus, w który uderzyły duże kamienie niesione przez lawinę błotną stoczył się w głęboką przepaść w sobotę rano w północno-wschodnich Indiach - poinformowały władze stanu Arunachal Pradesh.
Mija rok od ogłoszenia klęski głodu w Rogu Afryki - przypomina UNICEF. Choć organizacji udało się pomóc milionom dzieci w Somalii, Etiopii i Kenii wciąż prawie 900 tys. dzieci mieszkających w tych krajach cierpi z powodu niedożywienia.