W Rosji przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości będą mieli prawo do kontroli finansowej w organizacjach religijnych. Dotyczy ona tych z nich, które są finansowane ze źródeł zagranicznych. Rządowy projekt odnośnej ustawy przyjęła 18 listopada Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej.
Książę Karol uważa, że podstawową przyczyną wojny domowej w Syrii, terroryzmu i w konsekwencji kryzysu spowodowanego falą uchodźców są zmiany klimatu, którym świat nie zdołał przeciwdziałać. Kontrowersyjnego wywiadu książę udzielił telewizji "Sky News".
Rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły przez weekend 141 nalotów w Syrii i uderzyły w 472 "cele terrorystów" - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Obrony Rosji, na które powołuje się agencja RIA-Nowosti.
Do co najmniej 104 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięcia ziemi w pobliżu kopalni jadeitu na północy Birmy - poinformowały w poniedziałek birmańskie władze. Ekipy ratunkowe wciąż szukają osób, które mogły zostać zasypane.
Prokuratorzy belgijscy poinformowali na konferencji prasowej w nocy z niedzieli na poniedzialek, że podczas operacji policyjnej w Brukseli zatrzymano 16 osób, doszło też do wymiany strzałów. Nie znaleziono jednak głównego poszukiwanego Salaha Abdeslama.
Prezydent Andrzej Duda przybył w poniedziałek do Szanghaju, gdzie otworzy Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze i spotka się z merem tego miasta. W forum gospodarczym ma wziąć udział blisko 80 polskich przedsiębiorców różnych branż.