We Włoszech zmarło w ciągu ostatniej doby 578 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała w środę Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych od początku epidemii w lutym wzrósł tym samym do 21 645.
Kolejnych 761 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 12868 - poinformowało w środę po południu ministerstwo zdrowia.
Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła w środę 2 mln - podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z Baltimore. Według danych uniwersytetu, obecnie stwierdzonych jest 2 000 984 przypadków infekcji wirusem SARS-Cov-2.
Wtorek 14 kwietnia był pierwszym od ponad miesiąca dniem na Tajwanie bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kraj świętuje, jednak Centrum Dowodzenia Epidemiologicznego ostrzega, że to jeszcze nie koniec zagrożenia.
"Niestety wirus jest też w Ugandzie. Na razie ludzie mają co jeść, natomiast jeśli ta kwarantanna się przedłuży, nie wiadomo co się stanie. Nie trzeba być wielkim ekonomistą, żeby przewidzieć, że ten kryzys pchnie Ugandę kilka lat wstecz " - pisze z Ugandy, o. Adam Klag, franciszkanin posługujący na misji w Matudze, niedaleko stolicy Kampali.
Japońska korporacja Fujifilm ogłosiła w środę, że "znacznie podnosi" zdolności produkcyjne leku przeciwgrypowego fawipirawir (Avigan), który przechodzi obecnie testy kliniczne jako potencjalny środek w terapii pacjentów zakażonych koronawirusem.
Szef szpitala koronawirusowego w Moskwie Denis Procenko, który oprowadzał w marcu prezydenta Rosji Władimira Putina po tej placówce poinformował w środę, że wyleczył się z Covid-19. Zakażenie wykryto u niego już po wizycie szefa państwa.
- Kiedy zalała nas fala chorych na COVID-19, to na początku baliśmy się, ale z wolna do tego przywykliśmy - powiedział PAP dr Wojciech Pałka ze szpitala Lenox Hill na Manhattanie. Nie można dać za wygraną - dodaje pulmonolog pracujący na pierwszej linii walki z koronawirusem.
Koronawirus prawdopodobnie powstał z przyczyn naturalnych, ale nie ma co do tego pewności - oświadczył we wtorek przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Mark Milley.
Prezydent USA Donald Trump polecił swej administracji wstrzymać wpłacanie składek na Światową Organizację Zdrowia (WHO), do czasu wyjaśnienia, jaką rolę organizacja ta odegrała w "niewłaściwym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa".