Przedstawiciele władz krajów europejskich wyrazili we wtorek wieczorem zaniepokojenie płynącymi z Polski informacjami o tym, że rosyjska rakieta mogła spaść na terytorium Polski. Sytuację w Przewodowie skomentował też Wołodymyr Zełenski.
Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski - powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. Dodał jednak, że podchodzi do doniesień poważnie i podkreślił, że USA będą bronić każdego centymetra terytorium NATO. - Współpracujemy z Polską, by ustalić, co się stało i jakie będą kolejne odpowiednie kroki - powiedział we wtorek wicerzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Vedant Patel. Zastrzegł jednak, że wciąż nie wie, co się stało w związku z doniesieniami o rosyjskich rakietach, które spadły na Polskę.
Wiadomo, że w ostrzałach zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych.
Od jedenastu lat trwa wojna w Syrii i kraj pogrążył się w kryzysie. Krótko po zakończeniu pandemii koronawirusa wybuchła epidemia cholery. Abp Georges Masri, melkicki ordynariusz Aleppo, podkreśla, że sytuacja mieszkańców jest dramatyczna.
Nadciąga sezon narciarski, a wraz z nim skok cen. We włoskich Alpach już zapowiedziano, o ile.
Do ciężkiej wymiany ognia pomiędzy siłami wojskowymi a rebeliantami doszło w poniedziałek we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.
Brytyjski premier Rishi Sunak powiedział we wtorek podczas trwającego w Indonezji szczytu grupy G20, że Rosja musi "wycofać się z Ukrainy i zakończyć tę barbarzyńską wojnę". Zapewnił, że Wielka Brytania będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak to konieczne.
Kreml wysyła obywateli krajów afrykańskich uwięzionych w Rosji na wojnę na Ukrainie - oświadczył we wtorek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko. Dzień wcześniej Reuters poinformował o tym, że na wojnie zginął obywatel Zambii, który odbywał karę więzienia w Moskwie.
Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do przywódcy Chin Xi Jinpinga o "złączenie sił" w sprawie międzynarodowych kryzysów, takich jak wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie. Obaj przywódcy spotkali się we wtorek w kuluarach szczytu G20 na indonezyjskiej wyspie Bali.
Instytut Polski w Kijowie ma nową, większą siedzibę, dzięki której kultura naszego kraju będzie rozpowszechniana szerzej niż do tej pory - powiedział PAP dyrektor tej instytucji Robert Czyżewski. Obecnie polskość w Ukrainie jest wręcz ubóstwiana - ocenił.