Polska i Litwa czynią wszystko, by lipcowy szczyt NATO w Wilnie przyniósł klarowną perspektywę członkostwa Ukrainy w Sojuszu - oświadczył w środę w Kijowie prezydent Andrzej Duda, który przybył tu z wizytą wraz z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.
Pasażerowie dopiero co wsiedli na pokład "Independence of the Seas", gdy rozpętała się gwałtowna burza. W powietrzu latały krzesełka, parasole i stoliki...
Prowadzi konsultacje z Wołodymyrem Zełenskim dot. m.in. obecnej sytuacji na froncie, w tym groźby rosyjskiego zamachu za Zaporoską Elektrownie Atomową.
Landowy urząd śledczy poszukuje 20 uczestników Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie, którzy nie udali się w podróż powrotną do swoich krajów.
Tajwańskie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek wieczorem czasu lokalnego o wykryciu dwóch korwet rosyjskiej marynarki wojennej przepływających na wschód od wyspy. W odpowiedzi resort obrony wysłał samolot i łodzie - podała w środę agencja Reutera.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej poinformowało wczoraj wieczorem, że nie ma zaplanowanego spotkania z wysłannikami papieża Franciszka, kardynałem Matteo Zuppi i urzędnikiem watykańskiego Sekretariatu Stanu.
Autorytarny lider Białorusi Alaksandr Łukaszenka chce zapewne wykorzystać zbrojną najemniczą Grupę Wagnera, by zwiększyć swoje pole manewru wobec starań Kremla o wchłonięcie jego kraju - pisze w najnowszej analizie amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW).
Wystawa "Ważniejsze niż życie: Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego" będzie od czwartku prezentowana w Monachium. Archiwum Ringelbluma opowiada o losie Żydów w getcie oczami samych Żydów, czyli ofiar - powiedziała PAP dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego (ŻIH) Monika Krawczyk. Prezentujemy oryginalne materiały w centrum miasta, które de facto było siedzibą i być może nawet kolebką ideologii nazistowskich Niemiec - podkreśliła.
Najpoważniejsza od wielu lat susza doprowadziła w Urugwaju do poważnych trudności w dostawach wody pitnej. W wielu gminach z kranu płynie słona woda, a rząd pospiesznie buduje nowy zbiornik retencyjny - piszą lokalne media.
Ponad tysiąc cywilów zginęło w bombardowaniach i innych aktach przemocy w Afganistanie od czasu wyjścia zagranicznych sił z tego kraju i przejęcia władzy przez talibów w 2021 roku - wynika z opublikowanego we wtorek raportu misji ONZ w Afganistanie (UNAMA).