Bycie chrześcijaninem w Mali nigdy nie było łatwą sprawą, teraz jednak przedstawiciele muzułmańskiej większości nałożyli na wyznawców Chrystusa obowiązkowy podatek jako warunek praktykowania przez nich religii. Alarm w tej sprawie podniosło papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Opiera się ono na informacjach lokalnych źródeł, które prosiły o zachowanie anonimowości ze względu na swe bezpieczeństwo.
Co najmniej 14 osób zginęło w wyniku uderzenia pioruna w obozie dla uchodźców z Sudanu Południowego w północnej Ugandzie.
Co najmniej 10 osób zginęło, a 73 zostały ranne pomiędzy 18 a 26 października, po tym, jak policja otworzyła ogień do demonstrantów kwestionujących wyniki ostatnich wyborów w Mozambiku. W sobotę 2 listopada od policyjnych kul zginęły kolejne trzy osoby, donosi Stowarzyszenie Lekarzy Mozambiku.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Izrael uważa, że UNWRA została zinfiltrowana przez Hamas, który wykorzystywał obiekty tej organizacji do celów terrorystycznych.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.