Chiny uważają, że w dalszym ciągu jest możliwość rozmów na temat międzynarodowego statusu Kosowa, mimo że trybunał w Hadze uznał, że jednostronne odłączenie się Kosowa od Serbii nie narusza prawa międzynarodowego.
Korea Północna zapowiedziała w piątek udzielenie, jak to określiła, "fizycznej odpowiedzi" na "groźby z Waszyngtonu" i planowane amerykańsko-południowokoreańskie ćwiczenia wojskowe - podała seulska agencja Yonhap.
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził w czwartek, że zdymisjonuje szefów służb bezpieczeństwa, jeśli nie zapobiegną kolejnym atakom na obiekty strategiczne na rosyjskim Kaukazie Północnym. W środę w tym regionie doszło do zamachu w elektrowni wodnej.
Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wezwała w czwartek Czad do respektowania zobowiązań prawnych i zatrzymania prezydenta Sudanu Omara el-Baszira, który przebywa w Czadzie i jest poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny - poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik Ashton.
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oznajmił w czwartek, że zrywa stosunki dyplomatyczne z Kolumbią wobec oskarżenia, że jego kraj toleruje na swym terytorium obecność kolumbijskich partyzantów.
Opinia Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) uznająca legalność deklaracji niepodległości Kosowa "potwierdza prawo do samookreślenia Abchazji i Osetii Południowej" - ocenił w czwartek prezydent Abchazji Siergiej Bagapsz.
Pracownicy platformy wiertniczej Deepwater Horizon, której eksplozja spowodowała katastrofalny wyciek ropy naftowej do Zatoki Meksykańskiej, zdawali sobie sprawę z możliwości wypadku, ale obawiali się alarmować kierownictwo.
Euro z wizerunkiem papieża weszło do obiegu. Watykańskimi monetami można płacić niemal w całej Unii. Od 2002 r pieniądze te były sprzedawane jedynie kolekcjonerom.
Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa - oznajmił szef MSZ w Belgradzie Vuk Jeremić w czwartek, po decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS), który ocenił, że deklaracja niepodległości Kosowa z 2008 roku nie narusza prawa międzynarodowego.
Na scenie politycznej Włoch widać wielu katolików, jednak na dobrą sprawę w ich działaniach trudno dopatrzeć się ich „katolickości” - zauważył bp Arrigo Miglio.