Wołowina nie będzie podawana podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów, które odbędą się w październku w Delhi - potwierdzili organizatorzy imprezy. W Indiach krowa jest zwierzęciem świętym i większość Hindusów nie je wołowiny.
Korea Północna grozi "świętą wojną" Ameryce i Korei Południowej. Reżim w Phenianie zapowiedział w sobotę, że może rozpocząć wojnę " w dowolnym czasie" i użyć broni jądrowej. Miałaby to być odpowiedź na "lekkomyślne" manewry amerykańsko-południwokoreańskie.
Siedem banków w UE nie przeszło oczekiwanych z napięciem przez rynki finansowe testów wytrzymałości, jakim poddanych zostało 91 dużych europejskich banków - ogłosił w piątek komitet europejskich nadzorów bankowych CEBS. Jedyny w grupie polski bank - PKO BP - sprawdzian zaliczył.
Jedna osoba zginęła, a 42 zostały ranne, gdy w szwajcarskich Alpach wykoleił się w piątek pociąg turystyczny - poinformowała szwajcarska policja.
Wygląda jak iPad, a kosztuje 14 razy mniej. Indyjski minister rozwoju zasobów ludzkich Kapil Sibal zaprezentował w piątek prototyp komputera za 35 dolarów z dotykowym ekranem, wyposażonego w system operacyjny Linux. Być może tablet ten będzie jeszcze tańszy.
Przepełnione więzienia są wylęgarnią AIDS - ostrzegł w piątek na międzynarodowej konferencji "AIDS 2010" specjalny sprawozdawca ONZ ds. tortur Manfred Nowak, wzywając do podjęcia odpowiednich środków w celu walki z rozprzestrzenianiem się wirusa HIV.
Słynnej angielskiej drużynie piłkarskiej Sheffield Wednesday grozi likwidacja. Powodem są długi popularnych "Sów". Czterokrotny mistrz kraju, jeden z najstarszych klubów na świecie, w minionym sezonie spadł do trzeciej ligi.
Rosja wyraziła w piątek gotowość do wznowienia współpracy militarnej z NATO - podały rosyjskie agencje, powołując się na szefa sztabu generalnego Nikołaja Makarowa, który rozmawiał z przewodniczącym Komitetu Wojskowego NATO admirałem Giampaolo Di Paolą.
Francuskie wojsko wsparło operację Mauretanii przeciwko Al-Kaidzie przeprowadzoną w czwartek na północy Mali - potwierdziło w piątek francuskie ministerstwo obrony. Wcześniej media podały, że w trakcie tej operacji próbowano bez powodzenia uwolnić francuskiego zakładnika.
W rękach mafii znajduje się we Włoszech 5 tys. restauracji - co piąta w Rzymie i Mediolanie - wynika z raportu, ogłoszonego w piątek przez dziennik "La Repubblica". Gazeta zauważa, że w tej największej "sieci" lokali pracuje 16 tysięcy ludzi.