Na pokładzie kutra z nielegalnymi imigrantami, który zatonął w nocy z soboty na niedzielę na Morzu Śródziemnym, było 950 osób - wynika z relacji jednego z uratowanych rozbitków, którego wypowiedź przekazała włoska agencja Ansa.
Istnieją obawy, że nawet 700 imigrantów mogło zginąć na Morzu Śródziemnym, gdy kuter, którym płynęli z Libii do Włoch przewrócił się w Cieśninie Sycylijskiej - podały w niedzielę włoskie media. W rejonie katastrofy trwa wielka akcja ratunkowa.
Ambasador RP w USA Ryszard Schnepf wystosował list do dyrektora FBI Jamesa Comeya z protestem przeciwko jego wypowiedzi na temat roli Polaków w Holokauście. To niedopuszczalne słowa świadczące o niewiedzy; oczekujemy sprostowania - powiedział w sobotę PAP Schnepf.
Dwa pomniki Lenina obalono w Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy - podały w sobotę media. Posągi wodza rewolucji bolszewickiej spadły też z piedestałów m.in. w Kramatorsku i Stanicy Ługańskiej, które w ubiegłym roku były opanowane przez prorosyjskich separatystów.
Bartłomiej Bonk uzyskał 408 kg w dwuboju i zdobył złoty medal w kat. 105 kg mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w Tbilisi. Arkadiusz Michalski z rezultatem 399 kg był trzeci.
W katedrze w Kolonii rozpoczęło się w piątek w południe ekumeniczne nabożeństwo żałobne w intencji ofiar katastrofy samolotu linii Germanwings, który 24 marca rozbił się we francuskich Alpach ze 150 osobami na pokładzie; wszyscy zginęli.
Planowany przejazd nacjonalistycznego klubu rosyjskich motocyklistów "Nocne Wilki" przez terytorium Czech w drodze z Moskwy do Belina to prowokacja - ocenił czeski minister spraw zagranicznych Lubomir Zaoralek.
Na Ukrainę przybyli w piątek wojskowi ze 173. brygady powietrznodesantowej armii Stanów Zjednoczonych, którzy na poligonie w Jaworowie w obwodzie lwowskim będą szkolili żołnierzy ukraińskiej Gwardii Narodowej.
Słowa papieża Franciszka o masowych mordach na Ormianach w Imperium Osmańskim jako „pierwszym ludobójstwie XX wieku” tylko przyspieszą przywrócenie meczetu w gmachu Hagii Sofii w Stambule - powiedział mufti Ankary prof. Mefail Hızlı.
Awantura na tle religijnym, do której doszło między nielegalnymi imigrantami - chrześcijanami i muzułmanami - płynącymi pontonem do Włoch, zakończyła się śmiercią 12 chrześcijan, wyrzuconych do morza.