Prestiżowy maraton w Nowym Jorku, zaplanowany na 1 listopada, który z powodu pandemii koronawirusa został w czerwcu odwołany, jednak się odbędzie, ale w innej formule. Biegacze i paraolimpijczycy będą rywalizowali wirtualnie.
Kryzys łączący się z koronawirusem zaburzył życie młodym ludziom - powiedziała PAP psychoterapeutka z Nowego Jorku, Katarzyna Szcześniak. Pandemia utrudniła dostęp do systemu wsparcia rówieśniczego, które na tym etapie rozwojowym jest dla nich najważniejsze. Był to też pierwszy kryzys, z którym musieli się uporać sami - podkreśliła.
Według agencji Rosja rozważa dwa scenariusze wydarzeń – pokojowy i siłowy.
W Indiach otwarto pierwszy ośrodek leczenia przeznaczony wyłącznie dla pacjentów chorych na koronawirusa. Działa on w ramach St John’s Medical College Hospital, największego z czterech katolickich szpitali w archidiecezji Bangalore. Centrum dysponuje 400 łóżkami i nowoczesnym sprzętem medycznym.
Polska znalazła się wśród ośmiu krajów europejskich, w których spada poparcie dla aborcji. Największy zwrot za życiem nastąpił w Niemczech i we Francji.
Kreml obecnie nie widzi powodu do wszczęcia postępowania karnego w związku z sytuacją zdrowotną Aleksieja Nawalnego - powiedział we wtorek rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, wskazując, że nie zidentyfikowano żadnej substancji trującej w organizmie opozycjonisty.
Z powodu pandemii koronawirusa globalna turystyka poniosła straty rzędu 320 mld dolarów, a 120 mln miejsc pracy jest zagrożonych - poinformował we wtorek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
UE domaga się od Rosji rzetelnego wyjaśnienia domniemanej próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. "Rosyjskie władze muszą bezzwłocznie wszcząć niezależne i transparentne dochodzenie" - oświadczył w poniedziałek wieczorem szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.
Były piłkarz Ronaldinho może wyjść na wolność - ogłosił w poniedziałek sędzia prowadzący sprawę Gustavo Amarilla. 40-letni Brazylijczyk, niegdyś gwiazda światowego futbolu, prawie pół roku był zatrzymany w Paragwaju za posługiwanie się fałszywym paszportem.
Triumfatorzy Ligi Mistrzów piłkarze Bayernu Monachium, w tym Robert Lewandowski, wylądowali w poniedziałek po południu w Niemczech. Zawodnicy wyszli na płytę ubrani w czarne koszulki z napisem "Triple 2020". "Cała Bawaria jest z was dumna" - przywitał ich premier landu Markus Soeder.