Dominujący w wielu krajach wariant brytyjski koronawirusa łatwiej się rozprzestrzenia, ale wśród osób trafiających do szpitala nie powoduje cięższego przebiegu COVID-19 - wynika z badań specjalistów University College London.
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej zamieścili w środę wieczorem w mediach społecznościowych serię niepublikowanych wcześniej zdjęć przedstawiających zmarłego w piątek księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, w różnych sytuacjach rodzinnych.
W czwartek mijają dwa lata od wybuchu pożaru w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Płomienie zniszczyły wówczas m.in. dach świątyni oraz iglicę Viollet le Duc. Obudowa gotyckiej katedry wciąż znajduje się w tzw. fazie zabezpieczającej.
Przeciwciała neutralizujące wytworzone przez organizm po zakażeniu SARS-CoV-2 są obecne na znacznym poziomie 11 miesięcy od infekcji - stwierdzili naukowcy z laboratorium wirusologii w rzymskim szpitalu zakaźnym. Wyniki prac opublikowali w periodyku "Viruses".
Kraje Unii Europejskiej formalnie przyjęły mandat do negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Ma to być krok w kierunku otwarcia się turystyki tego lata.
Nawet intensywne spacery mogą pomóc. Warunek jest jeden - chodzi o regularną aktywność fizyczną.
Społeczeństwo haitańskie coraz bardziej zstępuje do piekieł. Przemoc szerzona przez uzbrojone bandy nie ma sobie równych. W specjalnym oświadczeniu pisze o tym metropolita Port-au-Prince. Abp Max Leroy wzywa władze do ukrócenia przemocy i porwań dla okupu, które stały się prawdziwą plagą Haiti.
Edukacyjny projekt medyczny polegał na szkoleniu pracowników ośrodków zdrowia zajmujących się przyjmowaniem porodów.
Od kilku miesięcy przepisy w tej sprawie we Włoszech są surowe, a przypadki ich łamania nagminne.
Prezydent Joe Biden zaproponował we wtorkowej rozmowie telefonicznej rosyjskiemu przywódcy Władimirowi Putinowi doprowadzenie poza granicami USA i Rosji do dwustronnego szczytu - poinformował Biały Dom.