12-osobowa ława przysięgłych w Fort Lauderdale zaleciła w czwartek w procesie Nikolasa Cruza, który w 2018 roku zestrzelił 17 osób, karę dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.
Ćwiczenia z odstraszania nuklearnego były jednym z tematów spotkania ministrów obrony państw NATO - powiedział w czwartek po rozmowach w Brukseli wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Uganda i WHO planują wypróbować dwie szczepionki przeciwko sudańskiej odmianie eboli, której przypadki od 20 września odnotowywane są w Ugandzie.
Symulacje wykonane z największą jak dotąd rozdzielczością wskazały, że Księżyc został szybko wyrzucony na orbitę Ziemi po kolizji planety z ciałem wielkości Marsa. Wyniki mogą wiele powiedzieć np. o wnętrzu Srebrnego Globu, o historii Ziemi a także innych planet.
W prawie międzynarodowym istnieje zasada jurysdykcji uniwersalnej, która potencjalnie pozwalałaby sądzić Rosjan popełniających zbrodnie wojenne na Ukrainie w innych krajach świata - mówi w rozmowie z PAP ekspertka warszawskiego Ośrodka Studiów Wschodnich Marta Szpala, która zajmowała się m.in. kwestią sądowych rozliczeń zbrodni popełnionych podczas wojen na terenie byłej Jugosławii.
Wspólny europejski i natowski projekt systemu obrony przeciwlotniczej jest interesujący także dla Finlandii - powiedział w środę wieczorem minister obrony narodowej Antti Kaikkonen.
Rosyjskie wojska bezpowrotnie straciły na Ukrainie już ponad 90 tys. żołnierzy; tego rodzaju straty oznaczają ludzi zmarłych na froncie i w szpitalach polowych, zaginionych, a także ciężko rannych i w konsekwencji pozbawionych możliwości dalszego udziału w walkach - poinformował w środę niezależny rosyjski serwis Ważnyje Istorii.
Ponad 120 ciał ekshumowano w wyzwolonej spod rosyjskiej okupacji części obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy - poinformowała w środę ukraińska policja. W odbitych miejscowościach znaleziono 35 pochówków, w tym trzy zbiorowe.
Kilkanaście portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych padło w poniedziałek ofiarą cyberataków. Amerykańskie media przypisują to rosyjskim hakerom, ale administracja USA twierdzi, że za wcześnie jeszcze by stwierdzić czy stoi za tym Kreml.
Ludzie demonstrujący w Lipsku na rzecz pojednania z Rosją obrażali ukraińskich uchodźców. Nazywali ich nazistami i atakowali paskudnymi hasłami zaledwie kilka godzin po tym, jak Rosjanie ostrzelali ukraińskie miasta i ludność cywilną - pisze we wtorek dziennik "Bild", nazywając wydarzenia w Lipsku "demonstracją wstydu".