W czasie gdy przez francuskie miasta przeciągają tłumne manifestacje przeciwników reformy emerytalnej, rozpoczęła się debata w parlamencie w sprawie projektu tych zmian. Podczas gorącej dyskusji doszło do incydentu z udziałem deputowanych z Partii Komunistycznej.
Na ulice całej Francji wyszło we wtorek, według różnych źródeł, od 1,1 mln do 2,7 mln przeciwników rządowej reformy emerytur. Największe manifestacje odbyły się w Paryżu, Bordeaux i Marsylii.
Kościelna agencja informacyjna nie ukrywa też zdumienia faktem, że żadna z chrześcijańskich organizacji nie odważyła się potępić surowej kary względem rzekomego bluźniercy, choć w tym samym czasie wszyscy ostro występują przeciwko planom spalenia Koranu przez ewangelickiego pastora w Stanach Zjednoczonych – czytamy w Asia News.
Coraz większe są obawy o życie Iranki skazanej na śmierć przez ukamienowanie. Wiąże się to z przypadającym 9 września zakończeniem ramadanu. Z ustaniem muzułmańskiego miesiąca postu i modlitwy można się spodziewać egzekucji w każdej chwili – uważa adwokat skazanej.
Pomysł uczczenia tragedii 11 września przez palenie Koranu potępiła archidiecezja Bombaju. Kard. Oswald Gracias uznał inicjatywę za kompletnie niezgodną z nauczaniem Kościoła katolickiego, a zarazem za szokującą, bezmyślną i pozbawioną szacunku wobec innych religii.
Co najmniej szesnaście osób zginęło, a 50 odniosło obrażenia we wtorkowym zamachu w pobliżu kwatery głównej policji w mieście Kohat na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowała policja.
Klub PiS złożył we wtorek w Sejmie projekt ustawy o tzw. podatku bankowym. Jego przyjęcie - argumentują posłowie PiS - pozwoli uniknąć planowanej przez rząd podwyżki stawki VAT z 22 na 23 proc. Podatkiem miałyby zostać obciążone banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i fundusze inwestycyjne.
Polskie społeczeństwo będzie się starzeć najszybciej w Europie, stąd konieczność wprowadzenia powszechnego ubezpieczenia opiekuńczego i zapewnienia opieki osobom niesamodzielnym. We wtorek przedstawiono założenia do ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym.
Rząd zaproponował podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Trójstronnej, by poziom wzrostu płacy minimalnej zależał od koniunktury w gospodarce. Płaca minimalna miałaby stanowić od 40 do 50 proc. średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.
W projekcie ustawy budżetowej na rok 2011 na zabezpieczenie społeczne i wspieranie rodziny przewidziano 84,933 mld zł, zaś na rozwój rynku pracy 1,013 mld zł. Prognozowana na koniec przyszłego roku stopa bezrobocia wynosi 9,9 proc.