Ma złamaną nogę. Ciągle jest wysoko.
W poniedziałek ruszą w stronę Ziemi.
"To jest jak gra wideo. Na środku ekranu jest celownik"...
Otrzymaliśmy zaproszenie nie do tego, aby być wyłącznie krytykami i recenzentami, ale by podejmować wysiłek budowania pokoju.
Pierwszy przekazał na Zachód osobistą relację o zagładzie Żydów
Na wczesną jesień planowane jest poświęcenie w Kamesznicy na Żywiecczyźnie cmentarza wojennego żołnierzy z oddziału NSZ kpt. Henryka Flamego - dowiedziała się PAP od Joanny Sobotki, pełniącej obowiązki rzecznika IPN. Prace przy nekropolii dobiegają końca.
Służby ratunkowe w Strefie Gazy poinformowały, że co najmniej 27 Palestyńczyków, w tym dzieci, zginęło w niedzielę w izraelskich atakach na to terytorium.
„Jeśli w głębi naszego życia odkryjemy, że Chrystus, jako miłosierny Samarytanin, nas miłuje i troszczy się o nas, to również my jesteśmy poruszeni do tego, aby miłować w ten sam sposób i staniemy się pełni współczucia jak On. Uzdrowieni i umiłowani przez Chrystusa, staniemy się również znakami Jego miłości i współczucia w świecie” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej w parafii św. Tomasza z Villanueva w Castel Gandolfo.
Uroczystą mszą świętą w katedrze rzymskokatolickiej w Łucku na Wołyniu uczczono w niedzielę pamięć ofiar rzezi wołyńskiej, pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich w 1943 r. Nabożeństwo celebrował ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej, bp Edward Kawa.
Jedynie modlitwa utrzymuje spójność małej wspólnoty chrześcijańskiej w Gazie, wyczerpanej przez wojnę i brak żywności. O trudnej sytuacji parafii w tej palestyńskiej enklawie opowiada watykańskim mediom argentyński kapłan, o. Gabriel Romanelli, proboszcz parafii Świętej Rodziny: „Jest ogromne zmęczenie i niepokój, ponieważ mamy poczucie, że zostaliśmy tutaj niemal zupełnie sami”.