Słowa biskupa opolskiego Andrzeja Czai do pana Dariusza, ofiary pedofilii, który w poniedziałek oskarżał biskupa podczas konferencji w Sejmie RP.
Oto pięć 5 znanych postaci życia publicznego, które mają - bądź miały - dzieci z zespołem Downa.
Adresatami Listu są ministrowie edukacji i sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka.
– Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Ustawa zakazująca aborcji dzieci z zespołem Downa weszła przedwczoraj w życie w amerykańskim stanie Kentucky. Stało się to tuż przed obchodzonym dziś Światowym Dniem Zespołu Downa.
Spotkajmy się w niedzielę, o 13:30 na Placu Zamkowym w Warszawie!
Wyjazdowym meczem z Austrią polscy piłkarze rozpoczynają rywalizację o awans do mistrzostw Europy 2020. Byli losowani z pierwszego koszyka i są faworytami w grupie G. Początek czwartkowego spotkania w Wiedniu o godz. 20.45.
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich po raz 26. wybrało najlepsze materiały dziennikarskie. Wśród nich wyróżniło naszą redakcyjną koleżankę Barbarę Gruszkę-Zych za "Paragraf 1666", reportaż o kontrowersjach wokół Jugendamtu, instytucji odbierającej rodzicom dzieci.
Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Poznaj najpopularniejsze mity dotyczące osób z tym schorzeniem. Często własnie z tych powodów nie daje się im szansy na życie.
W kwestii zgłaszania przypadków wykorzystywania małoletnich przez osoby duchowne Kościół uznaje wymogi państwowego prawa karnego, a jednocześnie szanuje wolność zgłaszających – czytamy w oświadczeniu rzecznika KEP ks. Pawła Rytel-Andrianika.