Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Poznaj najpopularniejsze mity dotyczące osób z tym schorzeniem. Często własnie z tych powodów nie daje się im szansy na życie.
Światowy Dzień Osób z zespołem Downa jest obchodzony od kilkunastu lat 21 marca. Dlaczego akurat wtedy? Zespół Downa to potoczna nazwa choroby, polegającej na zaburzeniu genetycznym, które sprawia, że w 21 parze chromosomów zamiast dwóch występują trzy chromosomy. Celem Światowego Dnia zespołu Downa jest przypomnienie o pełnych prawach osób z tą chorobą do tego aby żyć i aby żyć najpełniej, jak to tylko możliwe. Współcześnie wykrycie prawdopodobieństwa zespołu Downa u dziecka poczętego jest w wielu krajach (również w Polsce) przyczyną dokonywania aborcji. W krajach takich jak Dania czy Islandia narodziny osób z tym zaburzeniem prawie nie występują.
O osobach z zespołem Downa krąży wiele mitów dotyczących przede wszystkim ich zdolności do samodzielnego życia i rozwoju w różnych dziedzinach. Bardzo często jednak nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. Poznaj najpopularniejsze z nich oglądając ten poruszający film:
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.
Zmiany w przepisach ruchu drogowego skuteczniej zwalczą piratów.