Wiązane z Kościołem media uczestniczące w wydarzeniach, które mieły miejsce przy okazji zawarcia paktu stabilizacyjnego, nich nie działały w jego imieniu - czytamy w Komunikacie Biura Prasowego KEP wydanym 4 lutego br. wieczorem.
Bp Tadeusz Piskus, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi opublikował dziś oświadczenie wyrażające dezaprobatę co do braku poszanowania znaków, symboli i wartości religijnych.
Nowy katowicki biskup pomocniczy Józef Kupny przyjął 4 lutego święcenia w katowickiej katedrze.
Premier Kazimierz Marcinkiewicz potępił Rzeczpospolitą za publikację karykatur Mahometa.
O jakościową zmianę w podejściu do dyskusji i sporów odnoszących się do kwestii etycznych zaapelowali polscy teolodzy moraliści w specjalnym apelu skierowanym do mediów.
W ciągu kilku tygodni może zostać wybrana jedna spośród blisko dziesięciu ofert, w których zainteresowani z Polski i zagranicy deklarowali chęć odkupienia domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach - informuje Gazeta Wyborcza.
W Warszawie pożegnano zmarłego 18 stycznia w wieku 90 lat ks. Jana Twardowskiego.
- Ks. Jan Twardowski był przewodnikiem duchowym dla wierzących i niewierzących - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz przemawiając na zakończenie Mszy pogrzebowej księdza - poety.
Polska dołączyła do krajów, w których zostały opublikowane obraźliwe dla muzułmanów karykatury Mahometa. Dwa spośród kontrowersyjnych rysunków wydrukowała Rzeczpospolita.
Dziecięca ufność towarzyszyła mu nawet w godzinie konania. Szepcząc: "Jezu, ufam Tobie" podyktował wtedy czuwającym przy nim następujące słowa: "Zamiast śmierci/racz z uśmiechem/przyjąć Panie/ pod Twe stopy/życie moje/jak różaniec" - mówił abp Józef Życiński w homili podczas pogrzebu ks. Jana Twardowskiego.