Na Równi Szaflarskiej w Nowym Targu powstaje pierwszy w Europie kościół pasywny, czyli konstruowany zgodnie z najwyższymi standardami budownictwa energooszczędnego - informują Gazeta na Podhalu, dodatek do Gazety Krakowskiej - dziennika „Polska". Parafia i kościół w przyszłości będą nosić wezwanie Jana Pawła II.
200 tysięcy złotych, czyli połowę potrzebnej sumy pieniędzy, zebrał do tej pory dominikanin ojciec Jan Góra na druk 100 tysięcy egzemplarzy brewiarza.
Do Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP wpłynął wniosek o natychmiastowe przeniesienie bp Janusza Jaguckiego w stan spoczynku.
Cud Zmartwychwstania "nie mieści się" w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy - przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał.
X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu "Sacrum in Musica" rozpocznie się 20 kwietnia w Bielsku-Białej.
Tradycyjnie już Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przed figurą Chrystusa Miłosiernego na warszawskim Kole przewodniczyć będzie abp Kazimierz Nycz. "Uczyńmy tam warszawskie Łagiewniki" - zachęca metropolita warszawski.
Caritas Polska przekazała dziś 50 tys. zł na pomoc poszkodowanym w pożarze w Kamieniu Pomorskim. Pomóc może każdy wysyłając sms na nr 72 902.
Ponad 90 wydawców zaprezentuje nowe książki podczas XV Targów Wydawców Katolickich 17-19 kwietnia na warszawskich Stegnach. Zaplanowano także interesujące dyskusje wokół nowych tytułów.
IV Międzynarodowy Festiwal im. G.G.Gorczyckiego odbędzie się od 13 do 30 kwietnia 2009 r. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem "Złoty wiek muzyki angielskiej".
Komisja historyczna przez dwa lata badała kwestię inwigilacji luteran przez bezpiekę. Z raportu wynika m.in., że biskup Janusz Jagucki - obecnie zwierzchnik polskiego Kościoła ewangelicko-augsburskiego - był tajnym współpracownikiem SB. Dziś synod tego Kościoła ma odwołać bp. Jaguckiego z urzędu - informuje dziennik "Polska".