Postać Jakuba Apostoła przypomniał papież w cyklu katechez o Kościele.
Komunistyczne władze Wietnamu obiecały wyrazić zgodę na działalność w tym kraju sióstr matki Teresy z Kalkuty. Poinformowały o tym ich przełożoną generalną w czasie jej wizyty od 5-8 czerwca w Wietnamie.
Zagadnienia teologiczne oraz aktualne problemy Egiptu i Bliskiego Wschodu poruszono podczas spotkania 20 czerwca rady naukowej pisma „Oasis" z rektorem islamskiego uniwersytetu Al-Azhar.
„Aby stanowili jedno, by świat uwierzył". Pod tym hasłem 7 tys. katolickich i protestanckich charyzmatyków zebrało się 19 czerwca na stadionie Luna Park w Buenos Aires, by przez cały dzień modlić się wspólnie o jedność chrześcijan.
„Jestem przekonany, ze zamach na kosciól Matki Bozej Zwycieskiej w Pesalai jest dzielem marynarki wojennej" - stwierdzil bp Rayappu Joseph. Ordynariusz diecezji Mannar na pólnocy Sri Lanki nie zgadza sie z wersja oficjalna, wedlug której granat do wypelnionej ludzmi swiatyni mieliby wrzucic partyzanci Tamilskich Tygrysów.
Fiński parlament przyjął w środę od dawna zapowiadaną ustawę o karaniu klientów prostytutek, które są ofiarami stręczycieli i handlarzy żywym towarem. Mężczyznom uprawiającym z nimi płatny seks grozi kara sześciu miesięcy więzienia.
Konwencja amerykańskich anglikanów odrzuciła żądania światowej wspólnoty anglikańskiej wprowadzenia zakazu wyświęcania gejów na biskupów.
Arcybiskup Józef Życiński wyraził przekonanie w wywiadzie dla Niezawisimej Gaziety, że w Polsce nie ma kultu jednostki w stosunku do Jana Pawła II.
Czterech chrześcijan z Afryki Wschodniej, modlących się w mieszkaniu prywatnym w Dżiddzie, aresztowała osławiona saudyjska policja religijna Muttawa.