Od początku bieżącego roku na całym świecie zabito 68 dziennikarzy; to więcej niż rekordowa dotychczas liczba z roku 2007, kiedy zginęło ich 67 - poinformował w czwartek monitorujący wolność mediów Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ) z siedzibą w Nowym Jorku.
Francuski sąd skazał w czwartek producenta samochodów Renault za "niedopuszczalny błąd", który mógł skłonić do samobójstwa jednego z pracowników tej firmy - poinformowały francuskie media. Według sądu, pracodawca wywierał na swojego podwładnego nadmierną presję.
Poprawa bezpieczeństwa ludności dystryktu Gelan było głównym celem zakończonej kilka dni temu operacji wojskowej pod kryptonimem GARDEN ROSES.
Rodziny ofiar zamachu przeprowadzonego w Karaczi siedem lat temu, w którym zginęło 11 Francuzów, zarzuciły w czwartek prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu korupcję przy sprzedaży okrętów Pakistanowi w 1994 roku. Pałac Elizejski odrzuca stanowczo te oskarżenia.
Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Keiji Fukuda oświadczył w czwartek, że jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, że pandemia grypy A/H1N1 się skończyła.
Obfite opady śniegu w dużej części północnej Francji spowodowały znaczne opóźnienia lotów na paryskich lotniskach. Utrudnienia w ruchu drogowym odnotowano przede wszystkim w regionie paryskim.
Sprawca zamachu na Jana Pawła II Ali Agca wystąpił o zezwolenie na wychodzenie z więzienia w ciągu dnia w celu poszukiwania pracy - poinformowały w czwartek media tureckie.
Po sześciu miesiącach od katastrofy samolotu Air France nad Atlantykiem, w której zginęło 228 osób, śledczy nadal nie są w stanie wskazać, dlaczego maszyna rozbiła się - poinformowali w czwartek przedstawiciele francuskiego Biura Śledztw i Analiz (BEA).
Na wniosek socjalistów Parlament Europejski odwołał zaplanowane na czwartek głosowanie nad rezolucją o wieszaniu krzyży w miejscach publicznych, która w zamyśle inicjatorów z prawicy i centroprawicy ma być sprzeciwem wobec głośnego orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko obecności krzyży w klasach szkolnych.
USA przyczynią się do uruchomienia 100 mld dolarów rocznie do roku 2020 na pomoc dla biednych krajów w ich walce z ociepleniem klimatu - zapewniła w czwartek w Kopenhadze amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton wypowiadając się wobec dziennikarzy.