Ponad 100 osób zginęło w zamieszkach pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami, do których doszło w niedzielę w pobliżu miasta Jos w Nigerii. W styczniu w starciach na tle wyznaniowym zginęły tam co najmniej 300 ludzi.
Ubóstwo w Bułgarii się feminizuje, bo kobiety zarabiają mniej i są w pierwszej kolejności zwalniane z pracy w czasie kryzysu - stwierdza Instytut Badań Społecznych największej bułgarskiej centrali związkowej w analizie opublikowanej przed Dniem Kobiet.
Prezydent USA Barack Obama pogratulował Irakijczykom przeprowadzonych w niedzielę wyborów parlamentarnych. "Mam olbrzymi szacunek dla milionów Irakijczyków, którzy nie dali się zastraszyć przemocy i wykorzystali dziś swój głos" - zapewnił.
„Polityka i religie wobec przyszłości” – to tytuł kolokwium planowanego za dwa tygodnie w Paryżu z udziałem Iriny Bokowej, dyrektora generalnego UNESCO.
Po otrzymaniu 3 milionów dolarów somalijscy piraci uwolnili w niedzielę pływający pod banderą Tajlandii statek "Thai Union 3". Służąca do połowu tuńczyków jednostka, uprowadzona w październiku, należy do jednego z największych w Azji eksporterów konserw z tuńczyka.
Dla usunięcia szkód po surowej zimie władze samorządowe w hrabstwie North Yorkshire ku niezadowoleniu mieszkańców jako pierwsze w Wielkiej Brytanii wprowadziły podatek na łatanie dziur w jezdni - informuje tygodnik "Sunday Times".
Adam Małysz zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał Szwajcar Simon Ammann, który był liderem po pierwszej serii. Obaj skoczkowie utrzymują wysoką formę z igrzysk w Vancouver.
Korea Północna poinformowała w niedzielę o zawieszeniu rozmów o swej denuklearyzacji w ramach odpowiedzi na rozpoczynające się w poniedziałek manewry amerykańsko-południowokoreańskie.
Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow ocenia, że współczesna Rosja jest daleka od ideału, o którym marzył, gdy w 1985 roku inicjował pieriestrojkę. W jego opinii, obecne władze na Kremlu odeszły od zapoczątkowanych przez niego demokratycznych reform.
Pochodząca z Polski 17-letnia uczennica szkoły średniej Magda Lukaszewicz ma spore szanse zostać najmłodszą radną w Szwecji. Jej kandydatura wywołała jednak dyskusję, czy tak młode osoby powinny angażować się w politykę.