Kościoły i buddyjskie świątynie w Bangkoku przyjmują ludzi chroniących się przed nasilającą się przemocą w stolicy Tajlandii. W buddyjskiej świątyni Pathum Wanaram przebywają od kilku dni setki uchodźców, głównie kobiety i dzieci.
FAO musi zdynamizować i zreformować swoją działalność w Afryce, aby mogło skutecznie walczyć z plagą głodu – powiedział delegat Stolicy Apostolskiej na kontynentalnej konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, która odbyła się Angoli.
Pierwsze rozmowy z Rosją w sprawie systemu obrony przeciwrakietowej odbyły się w środę w Brukseli - poinformował w czwartek w Sofii sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, który przebywa z oficjalną wizytą w Bułgarii.
Dwaj działacze ekologicznej organizacji Greenpeace w proteście przeciwko wyciekowi ropy w Zatoce Meksykańskiej wspięli się w czwartek na balkon nad wejściem do siedziby British Petroleum w Londynie, oskarżając naftowy koncern o bezlitosne zanieczyszczanie środowiska.
W brytyjskiej telewizji ma być wkrótce pokazywany spot, informujący o możliwościach przeprowadzenia aborcji. Film ma "złamać tabu", jak powiedział w czwartek przedstawiciel niekomercyjnej organizacji medycznej, która chce w ten sposób reklamować swoją ofertę.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała w czwartek w Berlinie o regulację rynków finansowych w skali międzynarodowej. Jej zdaniem potrzebny jest w tej sprawie "mocny sygnał"; decyzje takie potrzebne będą już na czerwcowym szczycie G20 w Toronto.
Pięć obrazów: Picassa, Matisse'a, Braque'a, Legera i Modiglianiego, wartych ok. 500 mln euro, skradziono z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża w XVI dzielnicy - podała w czwartek francuska policja.
W Grecji rozpoczął się w czwartek strajk generalny przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu premiera Jeorjosa Papandreu. Tysiące ludzi zebrało się na demonstracje w centrum Aten i w Salonikach.
W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata o skutkach powodzi w Polsce - poinformował w czwartek jej pomysłodawca, eurodeputowany PiS Tomasz Poręba. Zgodziła się na to Konferencja Przewodniczących europarlamentarnych frakcji politycznych.
Europa potrzebuje nowego Churchilla, który językiem "krwi, potu i łez" wytłumaczyłby, że radykalne zmiany są niezbędne, jeśli obecny wysoki poziom życia ma być utrzymany - sądzi brytyjski publicysta Timothy Garton Ash.