Egipska komisja wyborcza poinformowała w niedzielę, że 77 proc. głosujących poparło w sobotnim referendum zmiany w konstytucji, które mają umożliwić m.in. przejście do demokratycznego systemu władzy w kraju.
Imigranci w USA przetrzymywani w ośrodkach zatrzymań nie mają odpowiedniej opieki medycznej i należytego dostępu do prawników - wynika z raportu organizacji Inter-American Commission on Human Rights (IACHR) zajmującej się obroną praw człowieka.
Demonstranci domagający się wolności i zakończenia panowania korupcji podpalili w niedzielę w mieście Dera, na południu Syrii, siedzibę rządzącej w kraju Partii Baas - poinformowali mieszkańcy, na których powołuje się Reuters.
Włochy zamroziły majątek przywódcy Libii Muammara Kadafiego i podmiotów libijskich wartości 6-7 miliardów euro - ogłosił w niedzielę w Nowym Jorku stały przedstawiciel Włoch przy ONZ Cesare Maria Ragaglini.
Siły międzynarodowe skutecznie wprowadziły nad Libią strefę zakazu lotów wojskowych niszcząc większość obrony przeciwlotniczej i część lotnisk reżimu Muammara Kadafiego - oświadczył w telewizji NBC przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA Mike Mullen.
Firma zarządzająca japońską elektrownią atomową Fukushima I poinformowała w niedzielę, że w dwóch tamtejszych reaktorach na sześć udało się ochłodzić zbiorniki z prętami paliwowymi i sytuacja tam jest opanowana.
Pociski rakietowe odpalone przez siły amerykańskie i brytyjskie w ramach operacji przeciwko libijskiemu przywódcy Muammarowi Kadafiemu trafiły w 20 z 22 celów - poinformowało w niedzielę amerykańskie dowództwo.
W ocenie brytyjskich komentatorów prasowych sobotni atak na Libię z użyciem pocisków rakietowych, to łatwa część operacji. Jednak już wkrótce ma okazać się, że koalicja międzynarodowa utworzona przeciw Muammarowi Kadafiemu stanęła w obliczu trudnych wyborów.
Szef Ligi Arabskiej Amr Musa oświadczył w niedzielę, że gdy Liga wezwała do stworzenia strefy zakazu lotów nad Libią nie chciała, aby Zachód dokonywał ataków wojskowych godzących w ludność cywilną.
Tybetański Parlament na Uchodźstwie w Dharamsali w północnych Indiach poprosił 18 marca niemal jednogłośnie Dalajlamę XIV, aby na nowo rozważył swą zapowiedź ustąpienia z funkcji politycznego przywódcy Tybetu. Samdhong Rinpoche – premier tybetańskiego rządu na wygnaniu – powiedział włoskiej agencji misyjnej AsiaNews, że posłowie przedstawią obecnie swą uchwałę samemu zainteresowanemu, aby się z nią zapoznał i podjął ostateczne postanowienie.