Prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA Jeff Sessions powiedział we wtorek w przemówieniu w Georgetown University Law Center w Waszyngtonie, że wolność słowa jest atakowana na kampusach uniwersyteckich.
Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone są "totalnie przygotowane" na zastosowanie opcji militarnej wobec Korei Płn., co "będzie dewastujące dla Pjongjangu".
Premier Iraku Hajdar al-Abadi zażądał we wtorek, by w ciągu 72 godzin władze Kurdystanu przekazały kontrolę nad lądowymi i powietrznymi przejściami granicznymi, i zagroził całkowitym wstrzymaniem połączeń lotniczych z Kurdystanem.
Prezydent Francji Emmanuel Macron opowiedział się we wtorek za osobnym budżetem strefy euro, dzięki któremu kraje wspólnej waluty będą mogły finansować wspólne inwestycje i zapewnić strefie stabilność w przypadku kryzysów.
We wtorek wygasa decyzja o relokacji przez państwa UE uchodźców z Grecji i Włoch. Od początku budziła ona ogromne kontrowersje. Ostatecznie udało się przenieść znacznie mniej osób niż zakładano. Nowego obowiązkowego rozdzielnika nie będzie.
26 września wygasa decyzja o przymusowej relokacji imigrantów z obozów w Grecji i we Włoszech.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział we wtorek przez telefon kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że jest zaniepokojony wzrostem antysemityzmu w tym kraju - podały jego służby prasowe dwa dni po wyborach parlamentarnych w Niemczech.
Norweski system ochrony dzieci, jego nadmierny interwencjonizm, budzi liczne zastrzeżenia nie tylko społeczności międzynarodowej, ale również wśród Norwegów - ocenił w rozmowie z PAP prawnik Norweżki ubiegającej się o azyl w Polsce, mec. Jerzy Kwaśniewski.
Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 września jednomyślnie przyjęła rezolucję, która potępia zbrodnie Państwa Islamskiego (ISIS) popełniane wobec mniejszości religijnych w Iraku. Rezolucja przewiduje utworzenie specjalnego Zespołu Śledczego, którego zadaniem będzie wsparcie irackiego rządu w zbieraniu dowodów islamskich przestępstw.
Republikańska senator Susan Collins dołączyła w poniedziałek do swych partyjnych kolegów sprzeciwiających się likwidacji programu powszechnej opieki zdrowotnej nazywanego od poprzedniego prezydenta, który go przeforsował, Obamacare.