Emerytowany proboszcz ewangelickiej parafii w Erfurcie dokonał aktu samospalenia na znak protestu przeciwko szerzeniu się islamu.
Młody mieszkaniec Salerno na południu Włoch z niewytłumaczalnych z medycznego punktu widzenia powodów wyzdrowiał z raka płuc po tym jak jego żona modliła się do Jana Pawła II - ogłosił arcybiskup tamtejszej diecezji Gerardo Pierro podczas mszy w uroczystość Wszystkich Świętych.
Trwający 24 dni strajk głodowy białoruskich zielonoświątkowców zakończył się sukcesem, ponieważ władze obiecały, że Najwyższy Sąd Gospodarczy rozpatrzy protest przeciwko odebraniu wspólnocie jej świątyni w Mińsku - podała Gazeta Wyborcza.
Sprawa ujawnianych przez media kandydatur na ordynariuszy diecezji nigdy nie jest komentowana przez przedstawicieli Watykanu.
Władze rejonów i jednostek miejskich Mołdawii nie chcą zaspokoić próśb niektórych miejscowych duchownych, którzy chcą przejść spod jurysdykcji Patriarchatu Moskiewskiego do Patriarchatu Rumuńskiego. Na terenie tej byłej sowieckiej republiki związkowej od czasu ogłoszenia przez nią niepodległości w 1991 działają parafie Kościołów prawosławnych - rosyjskiego i rumuńskiego.
Ksiądz Georges Marovitch z nuncjatury watykańskiej w Stambule zwrócił się w środę do autora kryminału zatytułowanego "Zamach na papieża. Kto zabije Benedykta XVI w Stambule?" z prośbą, aby wyjaśnił niewielkiej wspólnocie katolickiej w Turcji motywy jej napisania.
Uroczystość Wszystkich Świętych oraz przypadające 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych stanowią okazję do refleksji nad życiem wiecznym. Jednak czy współczesny człowiek oczekuje jeszcze życia wiecznego? Czy może raczej włączył je już do świata przezwyciężonych mitologii? Te pytania znalazły się w papieskim rozważaniu na Anioł Pański.
W Rosji 1 listopada modlono się na grobach Polaków, które rozsiane są po całym terytorium byłego Związku Radzieckiego. Delegacje polskiego korpusu dyplomatycznego, rodaków z Rosji i kraju odwiedziły m.in. cmentarze w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie, gdzie spoczywają prochy zesłańców i męczenników za sprawę narodową.
Tradycyjną Eucharystię sprawowano na polskim cmentarzu na Monte Cassino. Mimo złej pogody uczestniczyło w niej 1,5 tys. osób.
Archidiecezja bamberska obchodzi tysiąclecie istnienia. 1 listopada podczas uroczystej Mszy św. w katedrze świętych Piotra i Grzegorza abp Ludwig Schick podkreślił, że rozpoczynający się rok jubileuszowy będzie okazją do krzewienia wiary i wzmacniania diecezjalnej wspólnoty.