W Hiszpanii trwa dyskusja nad projektem ustawy w jeszcze większym niż dotychczas stopniu liberalizującej aborcję. Projekt ten wkrótce trafi do parlamentu.
O internecie jako narzędziu ewangelizacji mówił 18 maja w seminarium diecezjalnym w Londynie ks. Federico Lombardi SI do przedstawicieli mediów.
Wiejski proboszcz z Ars, który był blisko swych wiernych, odwiedzał ich, nauczał i spowiadał, jest wzorem również dla nas, duszpasterzy na odległych Antylach - napisali tamtejsi biskupi w przesłaniu do księży swych diecezji.
Amerykańskiego oblata Maryi Niepokalanej zamordowano 18 maja w Gwatemali. 74-letni o. Lawrence Rosebaugh OMI znany był jako obrońca praw człowieka i opiekun ubogich.
W dniach 17-18 maja odbyły się w Moskwie już po raz trzeci Dni Jana Pawła II. Podobnie jak poprzednie, przygotowało je rosyjskie stowarzyszenie noszące imię papieża Polaka.
Na zakończenie audiencji generalnej Benedykt XVI nawiązał do przypadającego w najbliższą niedzielę Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, obchodzonego w tym roku pod hasłem: "Nowe technologie, nowe relacje. Krzewić kulturę poszanowania, dialogu i przyjaźni".
Prośmy Boga, aby podróż papieża przyczyniła się do zaprowadzenia trwałego pokoju w Ziemi Świętej - z takim apelem zwrócił się do Polaków Benedykt XVI.
Dla upamiętnienia 166. rocznicy utworzenia Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (19 maja), region Sul 1 Konferencji Episkopatu Brazylii zorganizował II Regionalną Mobilizację Misyjną Dzieci.
Katolicki Uniwersytet Lubelski planuje latem przyznać prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence doktorat honoris causa. Organizacje kresowe protestują, ponieważ ukraiński polityk napisał wstęp do albumu o historii Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) - pisze "Nasz Dziennik".
Poważne niebezpieczeństwo dla kraju widzi niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble w wychowanych w Niemczech islamskich ekstremistach - poinformowała "Rzeczpospolita".